Probleme Motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    numa la lamureste si pa mine cienva am un vujeit la motor suan ca si un copresor dar nu se aude asa tare de la ce sa fie ?????nu am AC ....

    Comment


    • #47
      Poate de la galeria de evacuare ? .. sau de la garnitura de la galerie .. eu am rezolvat .. 400 ron galeria noua de origine + 80 ron garnitura + nu stiu cat manopera .. nu ma consider ghinionist .. tinand cont de faptul ca eu chiar ii dau la masina sa zaca ..

      Comment


      • #48
        Eu zic ca e ghinion,o fi fost un defect de fabrica.Si alti conduc masinile in forta,alti participa la raliu cu ele, sunt si tunate ,cai mai multi si totusi nu se pling de galeri fisurate.

        Sau ti-ai spalat motorul si era motorul putin cald?.Nu e indicat sa spalati motoarele doar inrebam.
        Last edited by cocian; 4 October 2010, 19:35. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          si mie mi s-a fisurat galeria. si e defect de proiectare asta, pt ca am sunat la mai multe dezmembrari si n-au frate, zicea unu ca le mananca pe paine.. si ca suna lumea in disperare dupa ele.. e fonta aia idioata si se fisureaza. daca vroiau sa o faca din fonta trebuiau sa ii puna un racord flexibil, nu chestia aia cu 2 suruburi si arc.

          Comment


          • #50
            Salutari celor de aici . nu am gasit rubrica pt ceea ce imi trebuie mie asa ca am intrat aici .ei bine eu caut un capac pt culbutori pt `.6 mpi 90 caluti frumosi . la mine s-a retezat in interior surubul din dreapata ce tine capacul filtrului de aer .am mers intr-un service autorizat pt extragere sau distrugerea surubului prin metoda de ingaurile cu un burghiu ( spirar la 4 ) si eventual refacerea filetului . toate bune si frumoase pana au ajuns marii meseriasi la fundul capacului si perforarea lui . nu am am stiut de treaba asta , pana nu am pus solutie pt parbriz si am vazut ca acolo era si este si in prezent o pata de uleie
            care nu stiam de unde vine .demontez capacul cu filtru de aer si vad ca gaura acelui surub era plina de ulei ,si in fundul gaurii o bucata de pasla - carpa . am cautat acest capac la 2 3 centre de dezmembrari dar nici o sansa . momentan nu sunt in tara si caut in continuare pana in decembrie .vreau sa stiu daca pot sa gasesc asa ceva la sursa sigura pana in decembrie .specific 1.6 mpi 90 de caluti .salutari tuturor si drumuri fara belele

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google