Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambele .

    Comment


    • Salut!Am ajuns in Brasov. Rovinieta valabila. A expirat dupa ce am ajuns . Pot sta fara pana ies din oras?Ca as castiga niste zile... Multumesc!

      Comment


      • In municipii nu e nevoie de rovinieta pe DN-urile care strabat care strabat acel municipiu.
        Poti circula fara grija prin Brasov fara rovinieta. Cum apare indicatorul cu sfarsit localitate Brasov, ai nevoie de rovinieta.

        Comment


        • Revenit acasa,dupa ce am facut rovinieta, inainte de a iesi din Brasov. Multam mult pt raspuns!

          Comment


          • Salut, stie cineva daca acele camere din giratoriul de la Tisita (Vrancea) sunt si pentru rovineta? Mi-am furat-o cam acum o luna si tot astept.

            Comment


            • sunt patru camere orientate catre Marasesti, Focsani, Tecuci si Panciu doar pentru supraveghere trafic

              Comment


              • Da, multumesc. Sper sa scap, cert este ca erau si doua MCV-uri in cascada, dar nu m-a oprit nimeni. Va tin la curent

                Comment


                • Camerele mobile nu sunt pe MCV-uri, ci pe niste Doblo ale CNADNR si pe niste Transit-uri ale ISCTR.
                  Ca sa stai linistit, ia si tu o rovinieta pe 12 luni, nu e o avere, e 125 de lei, cat jumatate de amenda.

                  Comment


                  • Camerele mobile pentru rovignietă sunt de obicei montate pe un mic trepied, operate din niște Fiat Doblo ale CNADNR sau ultima fiță, în zona sediilor CNADNR localizate pe diverse DN și DJ unde au și buclele inductive de măsurare* a traficului, scot camera cu trepied la marginea drumului mașina fiind în curte.


                    *prezente de exemplu pe:

                    Cioranca, DN2/E85 , 44.984068° 26.715744°
                    Vernești, DN10, 45.196151° 26.741191°
                    etc
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Rovineta imi luam pentru o saptamana si expirase la 23.59 in ziua anterioara , m-am grabit si am calculat gresit!

                      Comment


                      • Din Bucuresti pana la aeroportul Otopeni este vreo camera de rovinieta? Am un coleg care este mai sceptic, zice ca a auzit pe la taximetristi ca ei nu au rovinieta si nu le-a venit nicio amenda.

                        Comment


                        • EU cand plec la aeroport cer cu rovinieta, ca alti colegi au fost refuzati de taximetristul ajuns la fata locului.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Dragut, asta inseamna ca tot eu trebuie sa-l duc. Multumesc pentru raspuns.

                            Comment


                            • Amenzile primite fara semnatura olografa a agentului constatator, sunt considerate ilegale.

                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google