Intrebare Accident Masina Nedeplasabila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Accident Masina Nedeplasabila

    Acum 5 ore am intrat in cineva era sens giratoriu ....frana si m-am dus sanie (sunt vinovat si o recunosc), maine vrem sa ne ducem la amiabila...acum problema mea este ca masina mea a devenit NEdeplasabila....a celuilalt sofer care trebuie despagubit este deplasabila si pagube minore bara si aripa sparta respectiv indoita... imi vor cere cei de la asigurari sa vin si eu cu masina mea...(este un tico pe care nu al mai repar ca nu se mai merita). Este suficient sa fac eu niste poze?? imi recunosc vina si este suficient?

    Am asigurare la ASIROM

    nu stie nimeni >>??
    Last edited by slim_daddy40; 26 October 2014, 23:55. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    eu cand am facut accident (vina mea)nu am fost la constatare cu masina ca avea radiatorul fisurat si curgea si nu am avut probleme.trebuie dusa aia care va fi reparata pe asigurare.acuma depinde si de asigurator

    Comment


    • #3
      Am avut si eu o problema asemanatoare. Am vb cu inspectorul de daune alocat dosarului de amiabila si a fost suficient sa-i trimit poze + o declaratie semnata cu ce s-a intamplat si asta a fost tot.
      MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

      Comment


      • #4
        IMG_20140731_091236.jpgIn cazul unei amiabile este necesar prezentarea ambelor auto pt. reconstatare.

        Comment


        • #5
          Aia cu IBAN-ul masinii pagubite este tare de tot )))))) Oricum, este o conditie abuziva.
          Se cere acest lucru pt ca jegurile de la Astra dupa analiza dosarului vireaza o suma in contul pagubitului , suma mult mai mica decat cea cuvenita. In lege se specifica faptul ca in astfel de cazuri, daca in 30 de zile pagubitul nu notifica in scris asiguratorul ca nu este de acord cu suma, acesta pierde dreptul la despagubire.

          la subiect, poti pune cateva poze pe un stick iar daca inspectorul vrea sa examineze personal avariile ii indici in nota de instiintare a evenimentului locatia in care se afla masina si data pana la care poate fi facuta vizualizarea.
          Last edited by kosfunny; 27 October 2014, 09:15.

          Comment


          • #6
            Revin cu alta intrebare ...Am fost lovit în parcare de cineva și respectivul nu dorește sa vina la centrul de dauna a zis ca îmi da amiabila după ce al completam și sa mă duc doar eu la centrul de dauna, eu știam ca trebuie...sa vina ambii șoferi pe poze și reconstituire.

            Comment


            • #7
              depinde de constatator ,am patit si eu ceva acum vreo 2-3 ani am intrat intr-unul, minor accidentul, eu nu am avut nimic iar el , la spate tot logan ia cazut lampa aia mica din lateral jos, am facut amiabila si sa dus singur ,i-am lasat nr meu de telefon in caz ca trebuie sa vin si eu sa ma sune , dar nu a fost cazul. la-m lovit cu coltul fata dreapta in coltul lui spate stanga .

              Comment


              • #8
                Se cere sa fie ambii șoferi Am sunat la asigurator. Vreau sa cer reparatie în regie proprie datorita daunelor foarte mici...banii de reparații se dau înainte sau după reparație?

                Comment


                • #9
                  se dau cand accepti suma... daca nu vrea s-ar putea sa ai probleme... eu zic sa te duci la militie daca nu vrea sa vina asa de buna voie.

                  Comment


                  • #10
                    n-are cum sa mai mearga la militie daca a facut amiabila si exista semanturile si datele lor de identificare pe hartiile alea.

                    Comment


                    • #11
                      L.am convins sa vina la amiabila

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by slim_daddy40 View Post
                        Revin cu alta intrebare ...Am fost lovit în parcare de cineva și respectivul nu dorește sa vina la centrul de dauna a zis ca îmi da amiabila după ce al completam și sa mă duc doar eu la centrul de dauna, eu știam ca trebuie...sa vina ambii șoferi pe poze și reconstituire.
                        Eu nu inteleg un lucru, tu esti pagubit si vinovatul "A ZIS CA IMI DA AMIABILA" ????? Pai si tu de ce nu ai zis ca mergi la Politie ???
                        Tot el vinovat, tot el tare in gura ?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Kojak View Post
                          n-are cum sa mai mearga la militie daca a facut amiabila si exista semanturile si datele lor de identificare pe hartiile alea.
                          Daca vinovatul nu vrea sa vina la constatare trebuie sa se duca la politie cu amiabila cu tot si se rezolva.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google