Pompa servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pompa servodirectie

    Va salut.Intreb pe cei cunoscatori in ale mecanicii:se poate adapta pompa servodirectie mecanica pe un Logan Laureate,care a fost echipat cu pompa electrica?Ma gandesc daca se poate pune un suport pentru ea, si daca o fi curea adaptata la asa ceva!

  • #2
    Da ,daca renunti la ac

    Comment


    • #3
      Salut.daca masina este fara dotări 1.5dci euro 3 pot pune pompa de servodirectie mecanica?masina este 2006 ma gândesc daca are prindere sub alternative?si daca dă ,,merge direct angrenată si merge sau trebuiesc ceva modificari la partea electrică a masini?

      Comment


      • #4
        re

        salut!ma ajuta cine cu cateva informatii in leg cu ce am scris mai sus???

        Comment


        • #5
          se poate am scris mai sus daca renunti la ac si schimbi suportul ptr alternator
          pompa de servo maecanica si un alt intinzator de curea

          Comment


          • #6
            Se renunta la AC.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by zlate58 View Post
              se poate am scris mai sus daca renunti la ac si schimbi suportul ptr alternator
              pompa de servo maecanica si un alt intinzator de curea
              Pai nu am AC...sub alternator am o fulie goala care nu angreneaza nimic...acolo in locul fuliei pot pune pompa?este cat cea de servo mecanica la dimensiune...mai trebuie sa schimb suportul de alternator?

              Comment


              • #8
                Cel mai sigur la dezmembrari. Acolo au desfacut de tot felul si stiu care sunt diferentele, am inteles de la unii colegi ca fac si ei (cei de la dezmembrari) modificari pe loc si au acolo tot ce le trebuie. Mai adaugi si caseta, furtunele si vasul cu ulei la costuri.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google