Schimbare culoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare culoare

    Salut! Am un logan gri perla pe care as vrea sa il revopsesc argintiu. Daca in talon la culoare scrie argintiu, mai este nevoie de vizita la rar dupa vopsire?

    Trimis de pe al meu Orange Nura folosind Tapatalk

  • #2
    Conf. Directivei UE 116/2001, argintiu nu face parte din cele 10 culori de baza care pot fi inscrise in CI a vehiculului. Acestea sunt; alb, galben; portocaliu; roşu; violet; albastru; verde; gri; maro şi negru.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Gri este trecuta in talon, nu argintiu. Oricum daca schimbi culoarea tot intr.o nuanta de gri nu e nevoie de nici o vizita la rar!
      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

      Comment


      • #4
        Deci nu trebuie sa merg la rar:-D
        Last edited by stefannrusu; 24 September 2015, 17:16.

        Comment


        • #5
          Corect; revopsirea masinii in nuante derivate din culoarea de baza, trecuta in CI, nu implica vizita la RAR.
          ...
          Chiar ma miram eu sa ai trecut argintiu in talon.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            Daca trec de la rosu la portocaliu cum sta treaba?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #7
              Daca in spectru vizibil, orange-ul "bate" spre rosu, atunci mergi pe rosu; daca "bate mai mult spre galben, mergi pe galben.

              Oricum, asta e o situatie teoretica; nuantele de culori auto, sunt prestabilite, nu prea se combina doua culori. Ex; albastru marin, rosu pasion, beige cendre, bleu persan, samd.

              LE.
              Daca iti vopsesti masina in portocaliu, ei ban permanent
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                Ma gandeam sa o colantez!Stiu...portocalii..nu,nu ,i.am urât si eu..de fapt pe toti!! )
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • #9
                  Pai, de aia zic; ma gandeam ca vrei sa te convertesti.
                  ...
                  Nu mai umbla la culoare; Loganul are culori deosebite.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc de raspuns.Incerc sa o las asa [emoji1]
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • #11
                      Aș dori să schimb culoarea mașinii. Mai e nevoie să mai trec pe la rar? Cel care urmează să o vopsească mi-a spus că acum nu mai e nevoie. Se plătește 70 de lei preschimbare talon si atât... Așa e?

                      Comment


                      • #12
                        nu. doar rar-ur are voie sa faca modificari in CIV. nu scrie vopsitorul cu pixul ...
                        apoi schimbi talonul (in baza CIV).
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • #13
                          Cam cât ar costa un schimb de culoare? De exemplu să schimb de la rosu inchis la alb sau argintiu ( cum e pe unele 1.6. 16v-uri).

                          Comment


                          • #14
                            6000lei fara tva. Probabil cel putin la fel sau mai mult decat face masina, daca vb. de 1.4 faza 1.

                            Culoarea se schimba obligatoriu si in acte, deci alergatura in plus.

                            Concluzia, nu merita efortul.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google