Scaune logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pt raspuns . Un singur lucru nu am inteles , atat incalzirea cat si scaunul le pun pe acelasi circuit ? Sau separat ?

    Comment


    • Nene, vorbim aici de instalatia electrica a circuitului de incalzire a scaunului si instalatia electrica a motoraselor de reglaj. Pt ca presupun ca ai si reglaje electrice, desi nu ai specificat clar.

      Da, le legi pe toate dupa contact, in panoul de sigurante.

      Eventual partea de reglaj o tragi printr-o siguranta mai mare, separata.
      In we, sambata, daca vrei, putem analiza impreuna un bloc de sigurante pe care-l am acasa. Primesti niste indicatii gratis, iar lucrurile de finete ti le fac eu, contra 2-3 beri reci
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Am rezolvat cu scaunele. Am gasit in Pitesti niste scaune de BMW la care a fost inlocuita tapiteria cu una de la Seat. Am atasat cateva poze pana sa le pun pe masina.
        Am facut deja cam 300 km cu ele (ieri am montat doar scaunul meu sa vad cum se comporta inainte de a-l schimba si pe celalalt). Sunt destul de misto, se lasa mult in jos, au sustinere laterala si incalzire (pe asta nu stiu cum sa o fac momentan, le lipseste un declansator care sa opreasca scaunul sa se incalzeasca in mod continuu din cate am inteles). Aveti vreo idee despre ce declansator ar fi vorba?
        Au avut adaptoarele deja facute si nu a trebut decat sa scot scaunul vechi si sa il montez pe cel nou.
        Partea nasoala e ca ma doare in continuare spatele la drumuri lungi dar oricum, mult mai putin decat de la scaunul din fabrica.
        Attached Files

        Comment


        • arata oribil cu tapiseria aia peste spumele care nu sunt ale lor, sper ca ai scos airbagurile din ele la montaj. In mod normal in rezistenta din scaun trebuia sa fie si o lamela bimetalica care intrerupea circuitul la o anume temperatura.
          Bucla aia de centura de siguranta pare cam sus.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Mie imi plac cum arata. Stii cum e, gusturile nu se discuta.

            Nu stiu nimic despre airbag-uri in scaune, le-am luat deja cu tapiteria pusa. O sa le desfac peste 2 saptamani cand am ceva mai mult timp liber si o sa ma uit in ele si dupa airbag si dupa lamela (ai idee cum ar trebui sa arate? la asta chiar nu ma pricep).

            Bucla pare sus pentru ca era scaunul dat in jos la minim.
            Cel mai probabil o sa le inlocuiesc anul viitor cu altele cu suport lombar mai bun ca sa nu ma mai doara spatele.

            Originally posted by einstein1984 View Post
            arata oribil cu tapiseria aia peste spumele care nu sunt ale lor, sper ca ai scos airbagurile din ele la montaj. In mod normal in rezistenta din scaun trebuia sa fie si o lamela bimetalica care intrerupea circuitul la o anume temperatura.
            Bucla aia de centura de siguranta pare cam sus.

            Comment


            • scaunele mele,de provenienta bmw e36
              Attached Files

              Comment


              • Arata foarte bine. Merg si reglajele electrice?

                Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                Comment


                • Care reglaje ca sunt manuale b0$$

                  Comment


                  • Asa mi s-a parut !

                    Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • nu exista e36 cu reglaj electric

                      Comment


                      • Eee nuuu. Nu ai vazut tu la alea de texas dar ele exista. Din fabrica.

                        Comment


                        • Am gasit pozele astea pe net cu o adaptare pentru alte scaune pentru logan.
                          Ce credeti? Este suficient profilul ala? Sincer mi se pare foarte simplu si vreau sa incerc sa construiesc unul.



                          Comment


                          • tapiterie

                            unde se poate schimba in bucuresti tapiteria pentru scaune fara airbag si bancheta la un logan vechi. nu este obligatoriu sa fie culoare/model identic. oare reprezentantele ofera astfel de servicii.

                            Comment


                            • Scaune de peugeot 305 sri (parca)
                              Attached Files

                              Comment


                              • Foarte interesant topicul. Apreciez efortul. Arata foarte bine scaunele de peugeot 307.
                                Saptamana trecuta m-am pus intr-un A8 de prin 2013. Prima reactie: de ce imi rupt spatele 12 ore pe zi in rugina asta de scaun?!
                                Ce sa mai vorbim de reglaje, lombar ...
                                Asa ca m-am pus pe documentat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google