Schimbarea Propietarului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca e barat pe "carte gris", scris "vendue" si data, nu cred ca poti circula. Poti in schimb sa-ti scoti numere provizorii; te costa cam 60 lei cred.
    Uita-te pe spatele acelui certificat si vezi explicatia fiecarui punct. Emisia in g/km e la pct 7; asa informativ iti poti calcula taxa de mediu, desi emisia exacta e data de cei de la RAR.
    Nu inteleg cum sa nu fie trecut nimic la punctul V9; acolo sunt datele de omologare individuala si norma euro
    Last edited by IancuMIC; 10 August 2014, 20:03.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Din pacate si la punctul V.7 lipsesc informatiile. E loc liber...gol golut. N-am idee cum vor calcula emisia CO2 si norma de poluare.Totusi, masina e fabricata in 18.02.2011 , ar trebui sa fie euro5. Sper doar sa n-am surprize.

      Legat de numere, eu am presupus ca sunt valabile deoarece i-a facut asigurare valabila pe o luna la intrarea in tara, in Baia Mare. De asemenea in ziua cumpararii i-am facut rovigneta si a gasit la acel peco ca ar expira exact in acea zi. Am presupus ca se procedeaza ca in Romania unde ai voie sa circuli 30 zile. Multumesc.
      Last edited by cro84; 10 August 2014, 20:08.

      Comment


      • #18
        Taxa la ANAF se plateste in functie de ce gasesc cei de la RAR; nu se tine cont de ce scrie pe certificatul din Franta.
        Ce motor ai, ala de 90 sau 110cp? E M3 nu?
        Daca ai posibilitatea fa un scan sau o poza a certificatului si trimite-mi pe privat, sa vad si eu ce fel de certificat ai tu.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #19
          Este Megane 3, motor 90 cp. Trimit acum mesajul privat.

          Comment


          • #20
            Help Schimbare 2 proprietari

            Situatie:
            Am cumparat o masina. In termenul legal trebuie s-o inmatriculez. Daca o fac pe numele meu, RCA costa dublu decat daca o fac pe numele sotiei, care are bonus de continuitate si bulletin de ilfov.
            Intrebari: Pot sa trec prin 2 contracte de vanzare-cumparare si sa merg cu ele la Politie pentru inscriere? Sau este nevoie sa o inscriu la fisc pe numele meu pentru ca mai apoi s-o vind sotiei si s-o radiez de la fisc?

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google