Zgomot La Rulare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot La Rulare

    Dragilor,

    Mentionez ca inainte de a deschide un thread nou, am rascolit tot forum-ul, dar fara rezultat.
    La rularea pe astfalt, mai exact pe astfalt care a suferit reparatii (mici denivelari), masina scoate "niste" zgomote (un fel de troncanit). Problema este ca daca de exemplu dau intr-o groapa mare, nu se aude acest troncanit. La service, mecanicul mi-a confirmat faptul ca nu exista jocuri sau etc....(masina are 40.000 km).

    Exista posbilitatea sa fie de la placute?

    Mentionez ca nu am bara stabilizatoare (din start am eliminat posibilitatea ca zgomotul sa provina de la bucsi bara stabilizatoare sau bielete antiruliu).

    Sa mai verific si altele? Placutele sunt tocite un pic mai mult de jumatate....

    Multumesc anticipat,

    Eduard

  • #2
    Posibil sa ai probleme la amortizoare in special la cele din fata , stiu ca amortizaorele au 3 "supape" , prima pentru denivelari mici(aici cred ca la tine nu mai face fata) , a doua supapa pentru denivelari medii , iar a treia pentru manevrabilitate.
    Last edited by prometheus; 24 September 2015, 11:34.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #3
      Salutare,

      Am rezolvat problema super simplu, astfel:
      1. Am schimbat placutele de frana
      2. Am uns glisierele cu vaselina

      Nu mai exista zgomote.....etc....

      O zi buna!
      Eduard

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google