Inchidere Centralizata Passat Intermediar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inchidere Centralizata Passat Intermediar

    Va rog sa ma ajutati sa-mi montez o inchidere din telecomanda. Aici pe site ma-ti ajutat pentru loganul prietenei mele si am reusit sa-i montez inchiderea.merge foarte bine. Inca odata va multumesc. Vreau sa montez si la masina mea sa usurez deschiderea usilor pe iarna. Masina este vw passat intermediar. Firele la usa sofer nustiu ce culori si cum se face comanda pe plus sau pe minus . ms cu stima Catalin

  • #2
    Din ce an este masina?
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      1996. Este cu inchidere pneumatica din cheie. Ms

      Comment


      • #4
        Daca inchiderea pneumatica functioneaza corect, inclusiv unitatea din portbagaj, atunci e usor.
        Firele exact pe culori nu le am, dar sepot afla pe masina.
        Incuiere/decuiere: Firele se pot gasi in interiorul usii,sunt cele care duc exact spre butucul cheii. Aceleasi fire se gasesc si in masina, in mufa care este in stalpul de la sofer, unde intra mansonul cu fire. Comanda este pe negativ (masa).
        In mod normal la butuc trebuie sa fie 3 fire:masa,incuiat, descuiat. Se verifica punand ma masa fiecare fir, pe rand.
        Mai ai nevoie de firele de la semnalizari: unul negru cu dunga alba si unul negru cu dunga verde. Sunt in mansonul de cabluri care pleaca din maneta de semnalizare.
        Plusul permanent il gasesti sper, la fel si masa.

        Pentru unitatea de inchidere, in principiu firele portocalii nu le folosesti, galben si galben/negru se leaga la masa si cele al si alb/negru la firele de comanda a inchiderii care duc la butuc.

        PS. La polo 97, firele decomanda ale inchiderii sunt gri/negru si gri/rosu. E posibil sa fie la fel. La golf3 sunt gri si verde.
        Last edited by danielliviu; 4 November 2015, 23:57. Reason: completare
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          Am inteles . multumes mult . esti un domn... :-)

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google