liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu prea conteaza, daca drumul nu permitea atingerea vitezei maxime.
    e vorbea de 30-40km, nu de liniute pe autostrada.

    Comment


    • Cat ma bucur ca vin oamenii care se gandesc mai in detaliu. Daca ziceam eu asta , sigur sarea lumea in capul meu )). Cam asta e treaba, demarajul, ca si ala cu opelul se duce spre 180+km/h max speed, dar aici cutia face diferenta pentru ca are 6 trepte.

      Comment


      • Originally posted by flopy84 View Post
        Ai măsurat tu?

        Băiatul ăsta are modificări serioase, numai modificarea din cutie îl ajută o grămadă, ce să mai vorbim de restul
        usor usor ajungi sa-mi dai dreptate .
        O supernova 1.4 stock sta la demaraj langa logan 1.6 mpi

        Comment


        • Originally posted by mariusstf View Post
          Cat ma bucur ca vin oamenii care se gandesc mai in detaliu. Daca ziceam eu asta , sigur sarea lumea in capul meu )). Cam asta e treaba, demarajul, ca si ala cu opelul se duce spre 180+km/h max speed, dar aici cutia face diferenta pentru ca are 6 trepte.
          Pai si rost mai are sa spui ca te-ai alergat 30-40 km ?
          Si sa ajungi la un top speed nu ai nevoie de mai mult de 3-4 km
          sigpic

          Comment


          • tot nu pricepi. daca sunt curbe si o banda pe sens, unde ii dai tu 180 ?
            la ghencea civil sau la belu ?

            Comment


            • Originally posted by mariusstf View Post
              Undeva la 100 cp. Nu stiu exact masina nu o am de noua, dar m-am mai alergat asa pe distante lungi 30 40 km cu masini mai de soi sa zic as, octavia tour 1.9 90cp, octavia 2 1.9 105, ford focus 1.6tdci 110cp carora le-am dat fum pe saturate.

              Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk
              Pai normal ca le-ai dat. Poate iti asumi mai multe riscuri ca altii...
              Si eu cu fiatul le-am dat fum unora pt ca mi-am asumat niste riscuri pe care ei nu erau dispusi sa si le asume.
              Asa si cu celelalte masini, desi m-am dat impotriva altora mai puternice si mai zvelte.

              Comment


              • Eu nu am vrut sa o spun asa direct
                Am crezut ca poate intelege singur
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by alessandro View Post
                  Zi mi un Afr in sarcina maxima cu treapta 4 la diferite turatii...4500 si 6000 de exemplu.

                  Ce raport sau ce pereche de dinti are grupul...daca vrei sa zici.
                  Pe treapta 3 , cu regulatorul la 3.5 bar ( asa s-a facut softu ) , aveam al 3500 rpm , pe WOT 12.8 , apoi la 4000 - 12.3 , 4500 - 11.2~11.3 si pana la 6000 mergea cam cu 11.0~11.2. Eu as vrea sa merg undeva la 12.8 - 13.00. acuma sus am 12.10 si intre 3500-5300 cam 12.20-12.50 e mult mai ok. Si acuma merg cu ~3.15 bar.

                  Cand sa facut softu, avem pompa oe de benzina, apoi am montant una de Ford Ecoboost si in relanti dadea sa se opreasca motorul )

                  Cu injectoarele stock cat de fin as fi umblat la regulator, ori era prea bogat ori prea sarac.

                  Comment


                  • O data la un secol apare cate unul care chiar stie ce face!
                    Respect 3nzo !
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Se mai bucura cineva de aerul rece la aspirata? Din punctul asta de vedere, sa tot fie iarna

                      Comment


                      • pot sa zic ca mi-am pierdut 22 de secunde din viata uitandu-ma la acest filmulet, nu faceti aceasi greseala. Serios acum, nu te plictisesti pana ajungi la 100? daca tot esti asa de pasionat pune mana si fa ceva constructiv...
                        Can't touch this !

                        Comment


                        • Acum si cu tine
                          Se lauda fiecare cu ce are

                          Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Ce racheta ar fi noul Logan cu un K4M 845 sau chiar cu un F4r de care trebuie - desi e maricel ca si capacitate cilindrica.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Eu zic ca e bun si un 1.6 TCe


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Deja complici lucrurile cu un turbo.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google