Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar la iesirea spre Vernesti, la Bulrom, dupa Elcargid, mai stie cineva cu cat au gazul?

    Comment


    • salut loganistii gplisti!

      la rompetrol, ramnicu sarat, sector 3, am alimentat duminica trecuta cu 2,26 ron/l, cel mai mic pret de (aproape) 3 ani de cand am instalatia.

      Comment


      • LukOil Fundeni- 2.08 / Litru - dupa reducerea cu cardul lor de fidelitate
        Cam bine

        Comment


        • Din nefericire, pretul GPL-ului a "explodat" la Buzau. Daca saptamana trecuta multe statii particulare afisau un pret de 2.20 lei/litru, sau chiar mai putin, de cateva zile pretul a sarit cu ~ 40 bani/litru la aceleasi statii. Sa fie vorba de GPL de iarna cu amestec modificat? Surprinzator totusi, ca la Rompetrol pretul este inca scazut: 2,17 lei/litru.

          Comment


          • Mol Braila - 2,69 lei
            Rompetrol Buzau - 2,16 lei
            Lukoil Busteni - 2,45 lei

            Comment


            • Mol Floresti Prahova 2,35.

              Comment


              • Pitesti:
                Petrom 2.15 ron/l
                Celly 2.15 ron/l
                Mol gara 2.18 ron/l

                Comment


                • Petromul de la intrarea in Popești-Leordeni 2.21 lei

                  Comment


                  • Petrom Fantana Miorita 2.26 RON
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • pret gpl

                      Ieri in Buzau era 2,60 ron la pompele din Vernesti pana in centru.

                      Comment


                      • Bucuresti
                        1.Lukoil Sos Alexandriei gpl 2.19 (2.04 cu cardul Clublukoil) - statie de alimentare aparuta de aproximativ o luna , drept urmare nu cred ca au inceput inca sa "fure" prin diferite trucuri ale gplistilor ( presiune , amestec , etc). Cel putin eu de cand am alimentat de la ei am scos cele mai bune consumuri, respectiv un consum de 8.7-9 in conditiile in care am mers 40% extraurban - 60% Bucuresti ( aproximativ 700 km) 2 plinuri
                        - presiune alimentare 10-11 atm
                        si este singura statie la care s-a activat supapa aia de 80% cand trebuie , adica la 32-33 litri ( butelie 41) . Legat de faptul asta cu multivalva , sa nu alimentati niciodata de la Lukoil de pe centura , iesirea de linga Dambovita (autovit) cand te duci spre Afumati pentru ca am bagat eu o data de la ei cand ramasesem fara gaz si au bagat cu presiune de 15 atm si la 41 de litri l-am oprit pe nenea care a incarcat ( in conditiile in care am butelie de 41) si am zis ca nu mai bag niciodata de acolo. Sa numai vorbesc de consum ca am avut consum 10l/100km extraurban...

                        Comment


                        • Se pare ca Buzaul, pana mai ieri unul din polii celor mai mici preturi la GPL, din nefericire si-a cam pierdut acest titlu, in ultima vreme...

                          Comment


                          • @niros : Mie nu mi se pare ca Buzaul are gpl mai scump decat restul oraselor. Adica si la Buzau daca alimentezi de la Lukoil iei gazul cu 2.06 daca ai card . E o diferenta insesizabila fata de 2.04 cat e la Bucuresti. Sa nu mai zic ca daca te indepartezi umpic de Buzau , mai spre nord, sare pretul de 2.50...

                            Comment


                            • Sa vedeti preturi de speriat la Sibiu.

                              2,60 minim
                              Last edited by aslanalbert; 7 December 2015, 19:40. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • La Tecuci,Lukoil,2,39, dar degeaba dai cardul ca nu mai dau reducere nici la benzina.S-au smecherit.De maine nu mai alimentez de la ei .Fara reducere e mai scump decat la altii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google