O tableta in locul ceasurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Nu vreau sa fie cu suparare dar care este utilitatea acestei..."inovatii"??
    Teoretic se poate pune si smart Tv!!
    Toate Bune!

    Sent using Forum Runner
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • #62
      acum fiecare cu stolul lui
      o alta incercare
      ca si utilitate: ai pot pune filme piticului meu , desene ,muzica , igo pentru navigatie ,internet
      Attached Files

      Comment


      • #63
        existe un model de OBD bluetooth pe care il poti adapta masini si sa te conectezi la o tableta care are bluetooth ..dar nui calumea deuarece nu o sa vezi mai mult decat temperaturi si turatii
        sigpic

        Comment


        • #64
          Cam vechi acest thread dar incerc si eu o intrebare aici! Am intrat in posesia unei interfete OBDII-ELM327 si am incercat sa o folosesc la masina din dotare impreuna cu telefonul Alcatel pop C7, din pacate softul torque detecteaza interfata dar nu se conecteaza la masina (logan MCV 1,6 16v -2008), Orice sfat este binevenit! Multumesc
          Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

          Comment


          • #65
            Eu folosesc aceeasi interfata (wi-fi) si functioneaza. Vezi ca exista topic dedicat pt asta
            My Ride sigpic

            Comment


            • #66
              Din pacate nu ma incalzeste ca la altii merge interfata ( la DCI mai ales) pe alte forumuri am mai gasit plingeri ca 1,6 16v nu e gasit de aceasta interfata!
              Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

              Comment


              • #67
                @san Scurt și la obiect ai 1,6 16v Euro 4 cu accelerație pe cablu? Dacă DA injecția nu e pe CAN deci ELM-ul nu are cu cine discuta. La tine încă merge interfața kkl și DDT-ul (nu pe smartphone).
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #68
                  Da, acceleratia este pe cablu, daca asta este elementul de identificare pentru euro 4. Totusi din cite se lauda interfata ( http://elm327.ro/miniblue ) ar trebui sa stie si protocoalele K line adica ISO 9141 SI/SAU ISO 14230-4
                  Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                  Comment


                  • #69
                    Ca sa nu las lumea in ceata cu ce s-a intimplat la mine mai pun si rezolvarea! Am primit o noua interfata Bluetooth bazata de data asta pe cipul ELM 327 "original" (http://elm327.ro/bluetooth/blue21 ) de parca nu in China sunt facute toate, si asta merge! In rest nu e schimbat nimic, nici masina, nici softul si nici telefonul!
                    Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                    Comment


                    • #70
                      Salut Nu mai intrasem de vreo trei ani pe aici si mi se facuse dor... Intamplator am dat peste acest topic interesant. Stiu ca de ceva vreme nu a mai postat nimeni pe aici dar cred eu ca am o posibila solutie pentru montarea tabletei. Pe scurt, sunt taximetrist si de ceva vreme dispeceratul a impus preluarea comenzilor printr-un soft instalat pe o tableta... Am avut initial un suport cu ventuza pe parbriz dar cadea tot timpul. Apoi am pus tableta proptita pe ceasurile de pe bord dar producea zgomot din cauza vibratiilor. De curand am descoperit un suport magnetic care se ataseaza pe bordul masinii cu banda dublu adeziva sau cu surub si de acest suport se ataseaza tableta. Maine voi face poze in masina si le voi posta ca sa vedeti exact despre ce e vorba. Avantajul e ca suportul e foarte mic si permite un grad mare de mobilitate al tabletei. Si in plus montarea si demontarea dureaza 3-4 secunde.

                      Comment


                      • #71
                        [IMG][IMG][IMG][IMG][IMG][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG]

                        Comment


                        • #72
                          Incearca sa pui imaginile din nou cu gestiunea atasamentelor sau uploadeaza-le undeva si pune link
                          sigpic
                          !

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google