Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum am inteles de unde au furat rusii,"patentul" cu prinderea rapida...,de la copilul tau!

    Comment


    • @madi - pune o poza cu prinderea la trotineta, sa stiu ce sa caut prin talcioc.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Care are bicicletă știe ce să caute/adapteze, care nu cauta ceva ca în poză.
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ideea e ca daca pun aceste quick release nu mai pot pune pe plus acea protectie de plastic rosie cu care a venit din fabrica acumulatorul.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Rusul, care a pus poza, a adoptat sistemul doar la borna negativă a Logan-ului II 1,2 GPL
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Piesa o gasesc in mag ce comercializeaza bic, piese schimb, repara? Am sa vizitez mag poate o gasesc. Scopul adaptarii este deconectarea rapida in caz de avarie serioasa, sau pt cei care umbla des la inst electrica.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              Last edited by Oti; 1 December 2015, 22:05.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Originally posted by lenush64 View Post
                Acum am inteles de unde au furat rusii,"patentul" cu prinderea rapida...,de la copilul tau!
                Ai ceva cu mine? Am facut o obsevatie legata de locul sau lucrul unde se folosesc aceste prinderi. Normal ca nu o sa dezmembrez jucaria copilului. Ideea este buna pentru decuplare rapida borna in caz de scurtcircuit, o borna este de ajuns.

                Comment


                • la pejo206 (si nu numai) la fel este o adaptare pe borna + pentru decuplare rapida.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • De ce adaptarea nu e pe borna - (minus)?
                    Intreb si eu, ca ma gandesc la faptul ca, deconectand in viteza borna +, sa nu atingi ceva metalic cu borna si sa faci vreo boacana. Nu tu, ci posesorii de 206, in general.

                    Comment


                    • Am avut in trecut o dacie break, instalatia electrica fara nici o modificare.
                      I-am dat-o unei rude apropiate, conducand...fum, miros, a inceput sa traga disperat de fire.
                      Pagube: un anumit segment de instalatie electrica.

                      De cand mi-am luat in posesie masina actuala, umblu sub presul soferului cu doua chei fixe: de 10 si de 13.
                      Nu e de ras, mai ales la ce dotari avem in zilele actuale (in masini), sunt cele mai importante, pe langa cheia de roti...
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • In loc de rahat din ala mai bine o power fuse pe borna bateriei ca la megane 3 de exemplu.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          De ce adaptarea nu e pe borna - (minus)?
                          Intreb si eu, ca ma gandesc la faptul ca, deconectand in viteza borna +, sa nu atingi ceva metalic cu borna si sa faci vreo boacana. Nu tu, ci posesorii de 206, in general.
                          Ce crezi ca se poate intampla daca scoti borna de legatura de pe borna + a bateriei si o pui pe caroserie?
                          Iti spun eu; nimic.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • da, "borna" - nu trebuie pusa pe caroserie daca "borna" + e inca pe borna.

                            Comment


                            • decat atatea improvizatii puneti asa ceva(daca tot faceti povestea cu drobul de sare):
                              Attached Files

                              Comment


                              • Disjunctorul ala se monteaza doar pe un anume circuit; exclus cel de la demaror.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google