Preturi Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preturi Accesorii Logan 2

    Salut,

    Stiu ca exista deja topic de accesorii Logan insa nu gasesc nicaieri preturile oficiale pentru niste senzori de parcare pentru Logan 2 Laureate (X52).
    Ma intereseaza varianta din brosura de accesorii nu varianta din pachetul de securitate deoarece masina e produsa deja si optionale nu se mai pot adauga.

    Anyway, nu vi se pare ciudat ca Dacia nu are nicaieri pe site preturile astea afisate? Sunt cumva secret de stat sau ce? Am intrebat dealer-ul si a zis ca trebuie sa trimita mail si abia dupa ce primeste raspuns (n-am inteles exact de unde) imi poate da un pret.

    Mersi de raspunsuri.
    Last edited by owner100; 1 December 2015, 20:46.

  • #2
    Oficial depinde de la reprezentanta la reprezentanta...deci nu are cine sa-ti dea o lista, din moment ce pretul difera. Iti vor trimite o oferta "personalizata" - 150+ lei/bucata de senzor

    Comment


    • #3
      E greu să cauți... trebuia deschis un nou thread.





      Ăia oem teoretic se pota monta și după fabricație, condiția necesară și suficientă fiind procurarea elementelor și schema electrică.

      Ăia din link sunt directed.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #4
        Mersi t0rquemada, vazusem acel post insa nu am inteles ca e ceea ce vreau eu.

        Acum vine intrebarea: pretul ala e pentru tot setul de 4 sau doar pentru unul?
        Si pe langa senzori nu mai trebuie si cabluri si alte alea cumparate?

        Raspunsul de la dealer era: set de senzori parcare 980 lei TVA inclus. Mi se pare cam mult sincer...

        Comment


        • #5
          Eu intrebasem la mai multe reprezentante si mi au zis preturi foarte mari pt niste senzori.
          Eu am montat la un service autorizat rar senzori de la acel service

          Comment


          • #6
            Daca montez senzorii aia in alta parte decat la reprezentanta exista riscul sa pierd garantia?

            Comment


            • #7
              E destul de clar, sper.

              2 senzorii față
              3 rvc-ul (obturat de fereastră)
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                Da, acum e mai clar.

                Atunci ce e cu pretul ala exorbitant cerut de reprezentanta: 980 de lei? (desigur nu e vina ta ca au cerut ei atat, inteleg asta).

                Ramane intrebarea: daca ii montez in alta parte decat reprezentanta se pierde garantia?

                Comment


                • #9
                  daca montezi la un service autorizat rar nu se pierde garantia
                  si din ce am inteles garantia se pierde daca de exemplu iti montezi tu personal senzorii, dar se pierde doar garantia la sistemul care a interactionat cu montajul efectuat de tine, dar de exemplu poti folosi conector rapid pt a face legatura electrica cu firul de lumina marsarier, si in acest caz netaind izolatia firului nu afectezi functionarea acelui ansamblu, rezultand pastrarea garantiei intacta

                  Comment


                  • #10
                    Dacă senzorii consumă mai mult afectează sonda de marșarier/neutru apoi pa pa HSA și RVLV(cruise/limitator), informația marșarier/neutru nefiind disponibilă.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      adica senzorii pot strica sonda de marsarier in timp?
                      ai idee cum imi pot da seama daca afecteaza in vreun fel?

                      Comment


                      • #12
                        NU vorbim de cei puși la dacia în reprezentanță - că e clar problema de la ei, ci de cei after market.

                        Ăia din fabrică sunt alimentați prin cheie iar din marșarier iau doar semnal.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          In 2013, i-am primit cadou de la reprezentanta, dar la vremea respectiva au costat 400 ron.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google