Spalare Compartiment Motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    eu zic sa stai cuminte. cumpara 2 tuburi de wd 40 si niste carpe vechi dar curate.

    il dai peste tot cu wd si stergi cu carpa temeinic peste tot. cum poti pe unde iti incape mana.

    Comment


    • #62
      Motor de 2 ani si 17.000km.
      Am trecut prin multe ploi si am ramas cu multi stropi prin spatele motorului, in rest am dat cu carpa umeda si atat.
      Attached Files

      Comment


      • #63
        eu am masina din 2006 si 2-3 ori pe an spal motorul cu jet de apa si protejez doar procesorul motorului si nu sa intamplat nimic

        Comment


        • #64
          Originally posted by Dan_Ionut View Post
          Motor de 2 ani si 17.000km.
          Am trecut prin multe ploi si am ramas cu multi stropi prin spatele motorului, in rest am dat cu carpa umeda si atat.
          E mai usor cand ai motor mai mic.
          Eu zic sa il spalati cu o carpa si o galeata cu apa in care tot clatiti carpa, apoi o stoarceti cat de cat, putina apa nu strica. rezultatul va fi satisfacator doar ca dureaza mult, dar e cea mai sigura, la indemana si ieftina metoda. Schimbati des apa din galeata.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • #65
            Am facut pana la urma cu carpa cu solutie din spuma activa pe ea....s-a curatat binisor... @allesandro din cauza la wd 40 am ajuns la curatat! Cand am schimbat bateria am dat pe borne si au sarit picuri si a ramas urat....
            MY CLA

            Comment


            • #66
              Azi am spalat motorul. Am zis sa fie curat inainte de montarea gpl-ului.
              Am dat de doua ori cu spuma activa si odata cu o solutie pentru curatat motoare.
              Multumit de rezultat si nu sunt probleme...momentan )
              Attached Files

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google