Bucsa Caseta Directie(palier Antizgomot) Detalii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am inteles.
    Multumesc!

    Comment


    • #17
      M-ai am o bucata ramasa, daca aveti un mecanic bun care sa o schimbe v-o dau cu placere, daca stiam faceam rost de m-ai mult material si facem in plus dar nu este tarziu nici acum.

      mariusnicolae, ai nr meu de tel la post 13.
      Last edited by Dorianliviu; 8 April 2013, 19:01. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #18
        Multumesc.
        Din fericire, eu nu am inca probleme la caseta.
        Pe mine ma interesa asa, ca solutie tehnologica de avut in vedere pe vitor.
        Poate este un coleg care are nevoie acum de acest reper.

        Comment


        • #19
          si la casetele cu sevo ? poze ceva ?

          Comment


          • #20
            Caseta

            Pentru cele cu servo din pacate nu am caseta, dar banuiesc ca este asemanator cu cele de Reno cu servo compus din. ( bucse metalica, bucse de plastic, un semering si un oring ) Kitul acesta este pentru Laguna 2.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              mersi, am crezut ca se poate schimba fara sa dai jos caseta

              Comment


              • #22
                Originally posted by Dorianliviu View Post
                miller pentru inceput am sa pun cateva poze cu schimbarea bucsei.
                de unde ai cumparat modelul asta de bucsa? se mai potriveste si la alte masini? pe mine ma intereseaza tot la logan fara servo dar nu am gasit modelul asta

                Comment


                • #23
                  fbogdy91, citeste postul #15, scrie ca el a facut bucsile....

                  io n-am prins ceva:
                  nu curge ulei din caseta pe acolo? sau intai este simeringul?
                  daca este simeringul mai intai apoi aceaqsta bucsa, este normal sa se toceasca, nefiind unsa....
                  puncte slabe lasate intentionat...
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • #24
                    Sarbatori fericite tuturor.

                    fbogdy91, bucsile din pozele respective sunt facute de mine,acesta este motivul pentru care nu ati gasit acest model de bucse, ele se potrivesc doar la Logan care are caseta mecanica si este situata pe partea dreapta a casetei.

                    mariannn, la casetele hidraulice de Logan bucsa este compusa din:
                    Simering, Bucse de teflon, Bucse metalica si un oring, toate componentele se monteaza pe bucsa metalica si se monteaza cu simeringul in fata. La Megane 2 de exemplu bucsa pica si la 28000 km.

                    Nu stiu cum arata bucsa ( Kitul ) de Logan hidraulica, dar banuiesc ca este asemanator cu celelalte modele de bucsi hidraulice dar bineinteles ca au alte dimensiuni si forme.Am sa va arat cateva poze cu o bucse de Clio 2 hidraulica pentru a intelege mai bine.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Cine a mai schimbat bucsa asta de curand? Unde gasesc sa cumpar una mai durabila decat cea originala?

                      Comment


                      • #26
                        Unde se poate repara o caseta de directie hidraulica pt un Logan 1.4 mpi din 2005 in Bucuresti?

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google