Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am parcat masina dimineata pe un loc inchiriat, cu nr de tel pe bord si geam haion. In PN este regula ca intre orele 8-16 este voie, nu se blocheaza. Un vecin ( alt loc inchir) cu Logan rosu, desi avea loc 25m pt manevre, s-a lipit (proptit) cu bara fata de bara fata a masinii. Eu i-am lasat un bilet in parbriz cu urari de bine si nr de telef pt lamuriri suplim. Suntem oameni di bini......

    trimis de pe mobil
    Last edited by Oti; 4 February 2016, 22:32.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Cei ce folosesc nejustificat luminile de ceata, m-am saturat sa circul noaptea si sa fiu orbit de proiectoare sau stopuri de ceata...
      Un articol pe tema pentru cei ce au acest prost obicei:
      http://www.danielsternlighting.com/t...fog_lamps.html

      Comment


      • Astia care nu sunt in stare sa isi tina banda intr-un giratoriu, am patit intr-o seara cu unu cu un septar de prin 2014-2015, era un tanar la volan, imi taie calea in giratoriu, il claxonez, dupa ce iesim din giratoriu se uita nedumerit la mine, la primu semafor las geamul jos si ii zic politicos, deci chiar politicos: "daca te loveam in giratoriu, chemam politia, cel mai probabil nu aveau chef la ora aia, veneau si ne bagau la culpa comuna, eu cu 2-300 de lei imi schimbam bara si eventual un far din dezmembrari, tu te descurcai cu BMW-u de aproape 100.000euro, sigur nu ieseai ieftin" , a dat din cap, si-a cerut scuze, si ne-am continuat drumul.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Aia care vorbesc la telefon si, schimba directia fara semnal (au mana ocupata cu telefonul, nu mai au cum sa semnalizeze), aia care se cred singuri pe sosea si opresc cand nu te astepti exact cat sa te incurce dupa ce au mers ca sarpele cu 20-30 la ora in fata ta, aia care desi au coloana in fata lor si n-au unde sa se duca, iar tu vrei sa iesi de pe o straduta, opresc exact cat sa nu mai iesi (dupa care tot ei se uita urat la tine ca deh, ei au prioritate, desi unii dintre astia nici nu-si dau seama ca te-au blocat...) si mai sunt si altii, printre care taximetristii care "fac statie" unde incurca circulatia normala, soferii de maxi-taxi care merg cu 20/ora si fac statie unde nu te astepti, desi au loc destul sa opreasca mai pe dreapta sa aiba si altii loc... etc.

          Comment


          • Originally posted by Ioan_mirsu View Post
            Cei ce folosesc nejustificat luminile de ceata, m-am saturat sa circul noaptea si sa fiu orbit de proiectoare sau stopuri de ceata...
            Un articol pe tema pentru cei ce au acest prost obicei:
            http://www.danielsternlighting.com/t...fog_lamps.html
            noroc ca pe logan nu prea merg stopurile de ceata. la mine nici nu-mi mai amintesc daca a mers vreodata.

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              Pe mine ma enerveaza masina scolii de soferi, o lalae cu nesimtire pe a doua banda, blocand circulatia, instructorul doarme cu telef la urechi, uneori masina se apropie riscant de mine cand circula pe prima banda, fara reactie din partea instructorului, il doare la basca.
              In ultimul timp am vazut foarte multe masini-scoala in care instructorul doarme pe el sau se crede pe un camp pustiu. Ce soferi ies dupa lectiile lui? Merge pe principiul "e masina-scoala, trebuie sa ne evite". Ceilalti participanti la trafic sunt nesimtiti ca nu trag pe dreapta sa circule numai masina-scoala pe strada cand trece el.

              Comment


              • No, acu' si tu... Dar cum ai vrea sa faca? Sa mearga cu 60 km/h prin oras inca din prima sedinta si sa nu incurce pe nimeni?

                Daca si masinile de scoala va enerveaza, inseamna ca problema nu e la ei, ci la voi.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Nu e problema ca ne enerveaza masina de scoala, problema este instructorul din respectiva masina care e paralel cu meseria pe care o face. Nu "toti face la fel". Unii dintre ei...

                  Comment


                  • pe unde ai vrea tu sa faca scoala ?! merg pe a doua, fiindca in bucuresti, din pricipiu, prima e ocupata cu masini parcate sau masini pe avarie.
                    si de unde stii tu ca sunt paraleli ? i-ai testat cumva ? crezi ca licentele alea se iau la misto ?
                    Last edited by 77sky; 10 February 2016, 20:19. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • In Piatra-Neamt sunt in circulatie multe masini scoala, doar una sau doua de la aceeasi scoala ma enerveaza. Opreste aiurea pt a lua cursantii la bord, instructorul nu-si face treaba (este bizon sau bou), si "produsul" lui tot aia o sa fie. L-am vazut cum conducea singur, incalcand toate regulile si gesticuland nervos. Nu are legatura cu prima banda ocupata sau nu, el trebuie sa-i invete sa mearga corect, drept, nu ca pisatul boului, si sa semnalizeze cand vrea sa faca o manevra din timp, el prefera sa doarma cu telefonul la ureche si sa comenteze aiurea. Eu m-am dus pe contrasens ca sa nu se lipeasca de mine, eram in unghiul mort.....

                      trimis de pe mobil
                      Last edited by Oti; 10 February 2016, 16:54.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Apropo de unghiul mort,acei șoferi care stau in unghiul mort mai mult decat trebuie,aceia ma enervează foarte tare.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          No, acu' si tu... Dar cum ai vrea sa faca? Sa mearga cu 60 km/h prin oras inca din prima sedinta si sa nu incurce pe nimeni?

                          Daca si masinile de scoala va enerveaza, inseamna ca problema nu e la ei, ci la voi.
                          Ar putea sa aleaga trasee mai putin circulate, nu suntem obligati sa mergem in coloana cu 20km/h in spatele unei masini de scoala

                          Originally posted by B997NDL View Post
                          pe unde ai vrea tu sa faca scoala ?! merg pe a doua, fiindca in bucuresti, din pricipiu, prima e ocupata cu masini parcate sau masini pe avarie.
                          si de unde stii tu ca sunt paraleli ? i-ai testat cumva ? crezi ca licentele alea se iau la misto ?
                          Poate au luat licentele de la Pitesti, acolo se luau si permise de conducere contra cost
                          Last edited by liviunvl; 10 February 2016, 23:40.

                          Comment


                          • Sunt instructori si instructori cum se spune , ideea e ca ideal ar fi sa bagi elevul in trafic sa se rutineze circuland intr-unul , daca il pui numai pe sosele pustii si politistul la traseu il baga intr-un trafic mai aglomerat acel elev va pica instant proba.
                            Am vazut instructori care merg cu cursantul cat mai apropiat de marginea drumului in oras in asa fel incat sa incurce circulatia cat mai putin , nu poti pune aspirantul de permis auto sa merga cu 50-60km/h cel putin nu in primele ore de traseu. Sa nu uitam ca si noi am fost in acea etapa.

                            Alti instructori si culmea pe la vreo 40-50 de ani care merg cu elevul pe banda a doua si cu viteza redusa , in situatii de genul asta chiar ca ma oftic.
                            Last edited by prometheus; 10 February 2016, 23:50.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by liviunvl View Post
                              Ar putea sa aleaga trasee mai putin circulate, nu suntem obligati sa mergem in coloana cu 20km/h in spatele unei masini de scoala
                              are dreptate prometheus. nu-i poti duce pe centura si apoi sa le ceri sa mearga in traficul din bucuresti.

                              @prometheus
                              nici nu ai voie sa mergi cu 50 km/h. daca mergi asa la examen, esti picat.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post

                                nici nu ai voie sa mergi cu 50 km/h. daca mergi asa la examen, esti picat.

                                Nedelica...arata-ne si noua unde scrie in lege ceea ce sustii.



                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google