Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sună și vorbim...
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • chiar nu ma poate ajuta nimeni cu niste sfaturi?

      Comment


      • Moog ti-a spus sa-l suni, ce astepti, sa te sune el !
        Ia o interfata originala(alea chinezesti nu regleaza bine, am avut eu) si da-i o autocalibrare, apoi vezi cum se comporta.

        Comment


        • Bine si corect ar fi sa se discute aici problemele si solutiile ca pentru asta este forumul ,pentru dezbaterea problemelor aici pentru a vedea toti nu in privat .
          Mai furam o solutie mai dam o idee (buna rea ne aduce mai aproape de adevar ) pentru asta a fost creat acest forum/topic si nu cred ca si-a rupt cineva mana tastand putin(eu unul inca nu o am in gips).

          Comment


          • Dar aici o parere. Mai nou primesc 3 sau 4 bip-uri consecutive atunci cand trec de 120km/h si sare pe benzina, trebuie sa apas pe comutare ca sa treaca inapoi pe gpl. Am observat eroarea asta, insa nu gasesc mai nimic pe Holly Google.
            Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

            Comment


            • Nu sa incarcat imaginea bine ,mai incarco o data .
              Ca si simptome pare lipsa de gaz ,amestec foarte sarac sau ceva infundat la instalatie ce nu asigura debitul necesar si atunci sare pe benzina (cum sare cand ramai fara gaz).

              Comment


              • Matache, nu crezi ca unii au obosit să scrie același lucru de x ori?
                Mai e vorba și de timp disponibil etc...
                E mai ușor sa vorbesc cu omul, în timp ce fac altceva... Conduc, lucrez etc. Vrei sa afli ceva suni...
                Cine a citit topicul își da seama ca poate suna fără probleme.
                Cine nu a citit mai mult decât titlul topicului , mai bine nu suna...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Moog nu contest implicarea ta pe acest topic si cred ca sunt printre cei 1% care au citit toate cele 81 de pagini de pana acum si pana acum vreo 20 de pagini chiar am invatat ceva din postarile tale si ale lui alexys(lasand la oparte discutiile cu acel tuner iritant) dar in ultimile pagini nu sa mai discutat nimic nu au mai scris nici cei care si-au rezolvat problemele cum au rezolvat ,nu mai da nimeni solutii .
                  Inteleg ca anmite probleme sunt mai dificile si trebuie apelat la tine(si eu am facuto si iti multumesc) dar sunt si cazuri simple de cateva taste pe care le putem discuta aici pentru asta este acest forum.

                  Comment


                  • Originally posted by matache2000 View Post
                    Nu sa incarcat imaginea bine ,mai incarco o data .
                    Ca si simptome pare lipsa de gaz ,amestec foarte sarac sau ceva infundat la instalatie ce nu asigura debitul necesar si atunci sare pe benzina (cum sare cand ramai fara gaz).
                    SUnetul nu este la fel ca atunci cand ramai fara gaz. Legat de imagine , am intrat nelogat si o vizualizez foarte bine.
                    Apropo am vazut ca in interiorul buteliei, este ceva ca un robinet, cum trebuie sa fie? sau ce rol are?
                    Attached Files
                    Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                    Comment


                    • Sunetul nu este la fel pentru ca este o eroare vazuta de calculator si are sunet specific ,imaginea cu eroarea eu nu o pot vedea dar pune un mesaj cu ce scrie la eroare .
                      Iar despre robinetul acela de la rezervor cred ca este robinetul care inchide gazul pentru demontarea rezervorului si trebuie sa fie deschis .

                      Comment


                      • No gas pressure sensor (1017) este eroarea. Interesanta oricum.
                        Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                        Comment


                        • Eroarea o ai la instalatia gpl sau pe masina?
                          O captura cu hartile gpl/benzina ai?

                          Comment


                          • Eroarea este pe ecu gpl. Harta doar maine pot .
                            Ieri cand m-am uitat, pot sa zic ca n-am avut niciodata asa harta, ma refer la curba de gpl cu benzina, aproape perfecta. Desigur cu STFT-ul tot am probleme dar aia si pe benzina, dar ramane sa desfac admisia cand da caldura.


                            aici este fisierul *.set cu toate setarile si ce am eu. Dupa cum ziceam, niciodata nu am avut asa asemenea harti
                            Last edited by rhydin; 20 February 2016, 15:00. Reason: Automerged Doublepost
                            Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                            Comment


                            • Check engine-ul cu eroare de amestec sarac ti s-a aprins ?

                              Comment


                              • Daca nu ai amestec sarac si harta este ok atunci se poate ca ecu gpl sa piarda semnalul de la sonda de presiune gaz (cam asta spune si codul de eroare ) si sa sara pe benzina.
                                Problema este numai cand treci de 120km/h sau si daca mergi mai turat in trepte inferioare?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google