Lumina In Habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ceva buuun,
    Hier zeige ich, wie ich die 3 Schalter der Innenbeleuchtung beleuchtet habe. Kein "must have", aber ein nettes Gimmick ;-) Danke an Ninnjou aus dem Dacianer-...

    Si varianta simpla :
    Attached Files
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

    Comment


    • #17
      Ideea era bună, preluarea proastă realizarea discutabilă.

      Totul a plecat de la plafoniera de Laguna ii/Megane ii ce avea butoanele iluminate atunci când aprindeai pozițiile astfel încât să vezi butoanele pe întuneric.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #18
        unele plafoniere au lumina ambientala... nu cred ca a vrut sa lumineze butoanele ci sa aiba acea lumina ambientala pe consola de bord/schimbator/scrumiera

        Comment


        • #19
          Fac si eu. Numai ca imi place mai mult plafoniera neamtului...oare pot pune una si pe Sandero meu din 2011?
          Si am sa trag alimentare de la "pozitii", altfel o sa stea aprinse tot timpul!

          Hai ca m-am documentat...am si gasit la o prima cautare cu 25 lei.
          Last edited by spik; 18 January 2016, 23:50.

          Comment


          • #20
            plafoniera nu e greu de gasit. restul e interesant cum poate fi realizat.
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #21
              Astazi am realizat si eu lumina ambientala dupa ideea neamtului.
              N-aveam plafoniera cu 3 becuri (cea cu 2 pe care o aveam nu are gaurile rotunde perfecte pentru ledurile de 3mm), asa ca am luat din Vitan cu 30 lei...

              Am legat-o precum in filmul lui.
              Dupa inchiderea masinii ledurile stau aprinse, dar la 30 min se sting.
              Am gasit pe net ca ar fi comandat de UCH acest timp de alimentare plafoniera, si modificabil din DDT.
              Astept sa se intunece afara pentru a vedea rezultatul final

              Comment


              • #22
                Cam asa arata...
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Si noaptea, scuzati calitatea...
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Salutare prieteni,am montat doua leduri la plafoniera pentru lumina ambientala,legaturile l-am facut dupa tutorialul lui Streulea,plusul de la led l-am cositorit pe circuitul de cupru la pinul 2, iar masa la pinul 3.Problema este ca ledurile nu se sting dupa 30 min, scad in intensitate putin.Leduri rosii de 3mm inseriate cu rezistente 1k,unde am gresit.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google