''Nuca'' Schimbator Logan Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ''Nuca'' Schimbator Logan Ph2

    Salutare tuturor !
    Am comandat zilele trecute o chinezarie (se poate vedea in foto),
    ... dar dupa aceea am inceput sa ma gandesc si daca o voi putea monta.
    In descrierea produsului scrie asa: ''Pasul filetului este de 8mm, 10mm, 12mm (care sunt toate în interiorul un singur buton schimbare pentru a se potrivi masinii manuale)''.
    Am un ph2 cu nuca din piele. Pareri de la cunoscatori astept. Multumesc !
    PS. am inteles din ce am mai citit pe net ca nuca de la schimbator se scoate foarte greu.
    0 nuca 1.jpg 0 nuca 2.jpg
    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
    http://searchme71.blogspot.com/

  • #2
    adevarat, am incercat si eu si cei din reprezentanta si n-am reusit nici unu sa o scoatem

    parerea mea (nu am incercat dar ma gândesc ca ar trebui sa mearga) e daca ai o cheie franceza sa o fixezi bine sub maciulie si apoi cu un ciocan sa bati usor in sus

    cu mana nu cred ca o poti slabi

    maciulia noua (originala insa imbracata in piele) am vazut ca are pe interior niste opritoare din plastic, de jur imprejur, 360 de grade. cred ca nenorocirile alea o tin asa tapana
    Last edited by cristi....; 17 January 2016, 21:49.

    Comment


    • #3
      Nu cred ca doar la scoaterea celei vechi va fi problema (probabil ca o voi taia)... dar nu-mi dau seama cum va sta burduful de la schimbator si de asemenea nu stiu daca cea noua va intra pe levier.
      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
      http://searchme71.blogspot.com/

      Comment


      • #4
        batul ala metalic pe care intra maciulia are in cap o bucata de plastic cu niste ghidaje , ghidaje care se regasesc si pe interiorul maciuliei de origine + niste opritoare

        Renault Sport Schaltknauf für 5 Gang Getriebe für Megane II+III, Scenic II, Twingo II, Kangoo II, Modus


        nu te astepta sa iasa atat de usor, sigur nu e la prima incercare
        Last edited by cristi....; 17 January 2016, 22:05.

        Comment


        • #5
          rasucesti si tragi in sus cat poti de tare si garantez ca iese.iar daca o vinzi pe cea in piele anunta-ma.ma mira faptul ca nu a reusit nimeni.
          sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

          Comment


          • #6
            Intra pe tija cu un cap de sageata, daca iese iese rupta, unii folosesc flexu ca sa nu se mai chinuie, tot se rupe cind iese, nu mai merge montata la loc, marca Reno ce sa faci ...

            Comment


            • #7
              Originally posted by leo_negrescu View Post
              rasucesti si tragi in sus cat poti de tare si garantez ca iese.iar daca o vinzi pe cea in piele anunta-ma.ma mira faptul ca nu a reusit nimeni.
              Daca totul este ok cu cea noua (nuca) comandata din china. Adik daca se potriveste fara probleme... iti dau nuca actuala fara nici-un cost daca o scoti tu (fara sa o distrugi).
              In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
              http://searchme71.blogspot.com/

              Comment


              • #8
                Ai reusit sa o scoti pana la urma? Cum? De ce pana mea nu se mai fac cu filet simplu, ca la masinile vechi? Care ii faza cu opritoare de plastic si sageti? La ce ajuta asta?

                Comment


                • #9
                  Nu am încercat încă sa o scot. Dar mi-am comandat o alta ''nuca'' schimbător care la atingere ledurile se aprind multicolor.
                  Pe cealaltă am puso la vânzare pe OLX la 170 ron
                  AA000.jpg AA004.jpg
                  In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                  http://searchme71.blogspot.com/

                  Comment


                  • #10
                    Pe ce site ai gasit modelul acesta de nuca ,eventual un pret?

                    Comment


                    • #11
                      NUCĂ auto - schimbător viteze (Touch Alb)
                      Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                      NUCĂ auto - schimbător viteze (Touch MultiColor)
                      Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                      http://searchme71.blogspot.com/

                      Comment


                      • #12
                        Salutare. Am si eu o problema cu nuca de la schimbator. Masina este Laguna 1.
                        Problema este ca s a rupt nuca de cauciuc si in mers iese!
                        Am incercat sa scot platicul alb...dar fara succes.
                        Are cineva o idee cum sa l scot? si ce as putea monta in loc? Eu am marsarier-ul cum este la Cielo.
                        Attached Files

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google