Bucsi Bara Stabilizatoare/antiruliu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    La mine a fost in felul urmator. La 70 mi km am schimbat capetele de bara pentru ca aveau joc. Am zis sa schimb si bieletele ca erau putin uzate si sa stau linistit. Dupa toata operatia, tot nu imi placea cum se comporta masina. Nu tragea stanga sau dreapta, dar aveam bataie in volan la denivelari, borduri, etc. Am schimbat bucsile de la bara stabilizatoare si bieletele antiruliu si s-a rezolvat treaba. Merge ca unsa masina. Acum se mai aude uneori o bataie cand virez maxim si se balanseaza masina. Daca nu virez maxim nu se aude. Ma gandesc sa schimb si bratele prin toamna si daca tot face ma bag si la amortizoare sa vad ce iese. Tinand cont de drumurile de la noi, cam trebuie sa schimbi cele necesare la masina. Cum o ingrijesti asa o ai.

    Comment


    • #47
      multam de informatii. am citit si ma duc sa schimb bucsile labara. ciao baieti

      Comment


      • #48
        Nu stiu daca s-a mai discutat, asa ca intreb aici. In afara de bucsile clasice de cauciuc, a folosit cineva bucsi poliuretanice?
        Stock is boring...
        My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

        Comment


        • #49
          salut,

          la aproape 100000 km am schimbat si eu bieletele si bucsele antiruliu cu unele de origine . Inainte de schimbare auzeam la roata din partea dreapta un zgomot,scartait ..metalic cand rulam cu viteza mica pe drumurile perfecte .... acum este mai liniste ....
          Attached Files
          Last edited by george_c_ro; 3 April 2016, 00:19.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google