Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by spik View Post
    Eu am dat zilele trecute 160 lei pt. 6 luni.
    Sandero 1,6 Mpi.
    Buna afacere. Unde gasim si noi oferte de-astea?

    Prea tarziu. Am stabilit cu un broker sa-mi fac la euroins pe 6 luni 236,12 lei. Sa nu va apucati acum sa-mi ziceti ca "dincolo era mai ieftin"
    Last edited by Fanez; 12 March 2016, 12:24. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Nu stiu ce s-a intamplat cu asigurarile, dar astazi am incheiat o polita pe 1 an cu doar 670 lei!, in conditiile in care inainte ~600 lei ii dadeam pe o jumatate de an(motor 1.9) si acum cateva luni am dat 850 lei pe 6 luni(motor 1.6). La logan, 1.2 imi vine cu 60 lei mai scumpa ca anul trecut(Omniasig). Nu mai inteleg nimic, dar imi convine.
      sigpic
      !

      Comment


      • Eu am platit pe 1 an la Euroins, 333 lei. Motor 1.4 Bonus 14.

        Sent from SM-G920F using Tapatalk

        Comment


        • Omniasig 1 an B0 1,2 motorizare.. 35 ani ..860 ron.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • 1 an la asirom (am evitat intetnitonat eurioins si city, ambele petarde in momentul de fata) 470 de lei B13, 32 ani, Bucuresti la motor de 1,6.
            Saptamana asta au crescut tarifele fata de saptamana trecuta. Dintre cei seriosi, asirom are tarife bune in momentul de fata.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Ce inseamna asiguratori seriosi?
              Cei care au tarife nesimtite?
              Cei care au tarifele cele mai mici, dar nu platesc la timp?
              Eu platesc de o gramada de ani asigurarea obligatorie, dar nu am "beneficiat"niciodata.
              Este o mare "afacere" aceasta asigurare obligatorie in Romania.
              Eu fac asigurarea la cel mai ieftin asigurator.
              La doua incidente usoare soldate cu zgarieturi am lasat numarul de telefon si am rezolvat "din mana".
              Oricum este legea junglei, mai ales in capitala.

              Comment


              • Originally posted by micutzu666 View Post
                Omniasig 1 an B0 1,2 motorizare.. 35 ani ..860 ron.
                La Omniasig, la 1,2 si B0, 26 de ani am dat la vremea respectiva 1160 ron. Se pare ca le scumpesc in fiecare an, ca sa nu mai simți reducerea.

                Comment


                • 230 de lei pe 6 luni la Omniasig, aceiasi de când am masina, adica de 7 ani, fara nici un accident, b12, e mai scumpa ca acum 7 ani cu 80 de lei; de la 150 de lei in 2009, la 230 in 2016. misto, nu? parca era vorba ca daca n-ai accident scade, eu vad ca tot creste...pai nu mai bine facem accident? (asta era o gluma)

                  fata de acum 6 luni, s-a scumpit cu 30 de lei. a mai intrat careva in faliment sau cum se justifica cresterea asta?


                  daca ar creste si salariile in ritmul majorarilor de taxe si impozite ar fi ok, dar acu cica nu mai au bani ) au disparut brusc
                  Last edited by cristi....; 28 April 2016, 21:39.

                  Comment


                  • Pai, de cand spun ca este o mare jecmaneala aceasta "asigurare obligatorie"!
                    Totul cu aprobarea tacita si complice a autoritatilor!

                    Comment




                    • Fondul a transferat dosarele de la Astra si a deschis dosarele de dauna, insa nu a putut face plati pana la o sentinta definitiva privind falimentul. Potrivit informatiilor News.ro, platile vor incepe in cel mult doua saptamani.

                      Comment


                      • Originally posted by einstein1984 View Post
                        1 an la asirom (am evitat intetnitonat eurioins si city, ambele petarde in momentul de fata) 470 de lei B13, 32 ani, Bucuresti la motor de 1,6.
                        Saptamana asta au crescut tarifele fata de saptamana trecuta. Dintre cei seriosi, asirom are tarife bune in momentul de fata.
                        Si te tine 3 luni pana evalueaza si reevalueaza dosarul, dupa care despagubesc la preturi "de doi lei" minimizand pagubele si punandu-te sa platesti X% in functie de punctele de rugina pe care le-ai avut inainte de eveniment. Exemplu concret: o portiune de 2 cm "cu urme de coroziune" = 50% din valoarea tinichigeriei si vopsitoriei pentru piesa respectiva.

                        Comment


                        • Deh, daca vii cu coroapca si vrei sa pleci cu ea ca noua pe RCA mi se pare normal.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Dupa parerea ta daca unu' iti sparge un far in accident, e normal sa platesti si tu 50% din valoarea farului ca era matuit..... sau ai avut becul ars inainte de accident, cum ai pretentia acum sa pleci cu far nou?

                            Comment


                            • Nu continui discutia ca nu am cu cine. Daca tu astepti despagubiri 100% la asa ceva (chiar si de la Allianz sau Groupama) mult noroc.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Ce chestie...ai o masina cu cateva puncte de rugina, poate ascunse sau care nu afecteaza cu nimic sa zicem inca ani buni, te loveste unul si vrand nevrand participi la reparatii.
                                Nu stiu cat de corect este, dar pentru mine ar fi nedrept fiind un platitor de asigurare fara "antecedente"!
                                Stiam ca este o "cota" de despagubire in functie de vechimea masinii,etc.
                                Oricum mai bine sa te ferasca de buseli mai serioase, mai ales cu masinile astea plastificate la care si schimbarea unui bec este o problema! De la inlocuit pana la posibilitatea retinerii talonului !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google