Problema Sticla Far Din Cauza Lupei Sau Vopselei???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Sticla Far Din Cauza Lupei Sau Vopselei???

    Salutare, in ianuarie 2016 mi-am montat noile lupe am vopsit si interiorul negreu si acum vreo 2 luni am vazut ca se intampla ceva cu sticla farului devenind foarte tulbere sa zic asa nemaiavand claritatea ei. Din poze se poate vedea ca doar pe unde trece lumina lupei e mai clara.
    Ideea e ca din 2011-2016 am avut alte lupe DAR farul pe interior nu a fost vopsit negru si sticla a ramas impecabila.acuma pata aceea de pe sticla e ori de la vaporii vopselei ori ceva se intampla.
    Astept parerile voastre.multumesc
    Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

  • #2
    poze?

    The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.

    Comment


    • #3
      din pacate nu pot adauga poze..primesc un vbuletin din partea forumului.incerc sa remediez situatia
      Attached Files
      Last edited by pervert_dory; 29 April 2016, 19:12.
      Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

      Comment


      • #4
        Daca nu s-a asteptat mai mult timp dupa vopsire si a fost pusa sticla rapid, cel mai probabil sunt vapori emanati din vopsea din cauza căldurii si spatiului închis.

        Comment


        • #5
          La aia ma gandeam si eu.mai mult ca sigur doar o noapte au stat farurile vopsite la uscat.dar de ce abia dupa vreo 2 luni de folosire s-au facut asa si nu dupa cateva zile? Daca le desfac si curat pe interior cu alcool se duce mizeria aia??
          Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

          Comment


          • #6
            asa patisem si eu la vechea masina unde aveam montate lupe si nu aveam farurile vopsite. Se poate sa fie si de la gazul xenonului care mereu abureste sticla, zic si eu...
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • #7
              Din ce stiu, obiectele vopsite ce vor sta in locuri inchise ermetic, trebuie lăsate 48-72 de ore la "uscat", acum depinde si de vopsea dar in principiu asa se procedează.
              In ianuarie ai spus ca au fost vopsite farurile, nu a apărut problema pe moment deoarece vremea a fost rece, si tocmai cam acum 2 luni au început sa fie zile călduroase, iar cu "ocazia" acelor zile s-a format ceata de vapori in interiorul farului.
              Iti sugerez sa remediezi problema cat mai rapid, ca mai apoi sa nu fii nevoit sa dai bani pe alte sticle, acestea putând fii deteriorate acum si tu nemaiputând sa le stergi cu alcool. Încearcă totusi sa le stergi cu alcool, sansele sunt oarecum mari sa le redai claritatea sticlelor, plus verifica si zona vopsita.

              Comment


              • #8
                Gazaj de la mastic/vospea.. ce fel de becuri ai in faruri, cat se incalzesc?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #9
                  Eu am facut comanda de becuri h1 de 4300k 35 w la baiatu ala ce mi le-a si montat. Si culmea ca la spray de vopsea l-am luat si pe cel mai scump cu 35 de lei ca am zis ca n-am probleme dar se pare ca n-am scapat...
                  Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google