Afisare Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Afisare Bord

    Detin un Sandero Orange fabricat in 2011, 1,6 mpi.
    Ce stiti despre chestia de a afla anumite informatii atunci cand tii apasat pe tija din ecranul afisajului si pui contactul?
    Apar in mare doua informatii : cat combustibil mai este in rezervor si la o a doua apasare apare un numar.
    La mine acest numar este din 5 cifre si este, facand o analogie, cu cca 5000 mai mare decat numarul de km totali ai masinii.
    Multam frumos pt. eventuale raspunsuri.

  • #2
    Pai acele incep sa semiste haotic. Ele trebuie sa arate 40 90 130 parca la votezometru si 10 40... La turometru. Acesta este testul fe calibrare, daca iti arata sub sau peste aceste valori inseamna ca ceasurile sunt decalibrate. Dupa ce intri in menu, prima apasare iti arata versiunea softului ceasurilor. In cazul meu 6002 parca. Apoi iti mai arata cati litri mai ai in rezervor, restul nu le mai stiu
    My ride

    Comment


    • #3
      Aha, cam asa ceva!

      Comment


      • #4
        Originally posted by Mr.Sebi View Post
        Pai acele incep sa semiste haotic. Ele trebuie sa arate 40 90 130 parca la votezometru si 10 40... La turometru. Acesta este testul fe calibrare, daca iti arata sub sau peste aceste valori inseamna ca ceasurile sunt decalibrate. Dupa ce intri in menu, prima apasare iti arata versiunea softului ceasurilor. In cazul meu 6002 parca. Apoi iti mai arata cati litri mai ai in rezervor, restul nu le mai stiu
        Acele la turometru trebuie să meargă din 1000 în 1000 de rpm, iar acele de la kilometraj trebuie să meargă așa: 50 -> 90 -> 130 -> 160/170 parcă.

        Comment


        • #5
          Aha...nu stiam exact.. Merci
          My ride

          Comment


          • #6
            Spik, uite aici o lista cu interpretari si tot ce poti face in meniul "ascuns" al CB.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google