Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa ar fi mai ok. ieri am fost la constatari. cand o intra in sistem, ca sa pot face o simulare ?

    Comment


    • Nu imediat. Daca ai de incheiat RCA in perioada urmatoare si dosarul de dauna nu e finalizat, posibil sa mergi tot pe vechiul bonus.

      Comment


      • am inteles. multumesc. deci doar dupa aprobarea dosarului intra in sistem ?

        Comment


        • Cam da. Fa repede pe un an si dupa aia o vinzi cuiva din familie.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • buna idee. lui fi-miu ca face 19 ani si plateste mai putin.

            Comment


            • buna idee. lui fi-miu ca face 19 ani si plateste mai putin
              Cam de 5 x, nu?

              Da-o la soacra.

              Comment


              • nu, ca aia nu mi-o mai imprumuta si pune mileuri si muscate prin ea.
                la luneta face jardiniera.

                Comment


                • Daca eu am B14 si-mi iau masina noua, de ce ma baga la B0? Masina aia n-a avut niciun accident, logic ar fi s-o bage cu B14 chiar daca eu am Bx, sau sa tina cont de sofer care a avut sau nu antecedente.

                  Comment


                  • Te baga la B14 daca masina veche ai vandut-o/casat-o.
                    Daca nu, o iei de la capat cu aia noua, iar pe cea veche ramai cu B14.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      asa ar fi mai ok. ieri am fost la constatari. cand o intra in sistem, ca sa pot face o simulare ?
                      Am avut la sf.lui 2014 incident.S.a platit in ianuarie 2015(asa apare in cedam) Debia anul asta imi vine polita marita,de la B14 la B10.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • multumesc mult pentru gura de oxigen.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Te baga la B14 daca masina veche ai vandut-o/casat-o.
                          Daca nu, o iei de la capat cu aia noua, iar pe cea veche ramai cu B14.
                          Corect, bonusul il pastrezi daca schimbi masina, + ca nu e automat, trebuie sa ceri sa atasezi asigurarea veche etc.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Aceasta chestiune ma intereseaza si pe mine , dar inca nu inteleg . Pe mine m-a azvirlit la B0 .Masina veche am vindut-o cu toate actele in regula . Acuma eu nu stiu daca cel ce a cumparat a reimatriculat-o sau nu .
                            Care este procedura concreta ?

                            Comment


                            • Asa iti face polita pe masina noua, pe B0. Te prezinti la asigurator cu contractul de vanzare si iti da bonusul vechi.

                              Comment


                              • Plus polita(masinii vandute)in original
                                Iti vei face alta polita la noul asigurator cu B/M corect.Vei primi si niste bani..
                                Last edited by micutzu666; 10 June 2016, 13:23.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google