Martor Centuri Siguranta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    ddt2000 e necesar pentru activare și dacă vrei să schimbi pragul de viteză de la care piuie când nu ai centura pusă.(implicit 10kmh și 90secunde)
    Attached Files
    Last edited by t0rquemada; 10 February 2015, 17:47.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #62
      acum la cat e setata ??

      acuma cum e setat probabil piuie si cand stau cu masina pe loc??
      Last edited by manujupanu; 10 February 2015, 17:56. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #63
        Cel mai probabil in poza 1, e fara (non).
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #64
          Ok mersi o sa incerc sambata fara sa activez cu ddt 2000 sa cad cum ce se intampla

          Comment


          • #65
            Originally posted by t0rquemada View Post
            Ai 3 posturi care nu l-au ajutat deloc pe colegul nostru, bravo.
            Cu scuzele de rigoare fata de moderatori,pentru off-post,trebuie sa-i spun colegului,ca nu m-am simtit deloc bine,cind a afirmat,citez: "dar încearcă să mai și gândești." Am insistat cu explicatiile tocmai in ideea de a vedea ca e posibil sa gindesc(uneori).Daca greseala venea de la o persoana,nefamiliarizata cu ceea ce inseamna tehnica auto,ma faceam ca nu observ,dar in cazul de fata...,sunt ceva asteptari!

            Comment


            • #66
              Sal scuze ca mai va stresez o data dar azi o sa activez si eu functia de centura nepusa si mai intreb o data ,am facut rost de cupla are 2 fire unul la masa si unul la uch mufa maro pin a1 ,acum de la tabloul de bord mufa gri pin 1 se trage fir tot la uch mufa maro pin a1 ? Nu sunt batut in cap dar im i e cam frica sa nu fac vreo traznaie la masina

              azi am incercat sa activez martorul de la centura nepusa si nu merge de ce?? cumva trebuie si ddt 2000 sa activez?
              Last edited by manujupanu; 12 February 2015, 19:33. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #67
                nu merge cat m-am chinuit sa fac si eu o treaba buna aveti ideie de unde iau chitul ddt 2000

                Comment


                • #68
                  Buna, am un laureate din 2008 si vreau sa stiu:
                  1. daca nu ai centura pusa, functioneaza airbagul?
                  2. sub scaunele din fata sunt cate o mufa, la ce foloseste?
                  Va multumesc mult!!
                  P.S. nu cred ca am senzori pentru centura.
                  Daca am postat gresit, scuze si va rog sa ma indrumati, nu am prea folosit acest forum.

                  Comment


                  • #69
                    Citeva mentiuni: Logan faza I nu are martor de centura, degeaba va chinuiti sa activati cu DDT2000. In primul rind, nu exista cablaj, pedunculul centurii nu are asa ceva. De regula, aceasta functie este pentru centurile cu pretensionator (care in cazul impactului detoneaza o capsa pirotehnica stringind centura). Daca sub scaunele fata exista un conector electric, el este destinat airbagurilor laterale (vedeti ce optiuni au fost montate pe autoturism).

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google