Jante Mega Drive

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    jantele s-au achizitionat acum un an la pretul de 200 euro de la un magazin de accesori auto CARSTIL de aici de la mine acum nu stiu ce pret mai au. eu intre timp le-am vandut deoarece am strambat una si nu am stat sa le mai repar

    Comment


    • #17
      eu am pemasina dar numai pe timp de vara adik de primavara pana in noiembrie janta MEGA DRIVE 680 pe argintiu am masina argintiu metalizat

      dar am avut o problema am dat cu una dintre jante intr-un canal care avea capacul spart si pus de forma si mia spart janta de aceea caut una janta MEGA DRIVE 680 pe ARGINTIU am gasit pe fumuriu dar nu am ce face cu ea firma de asiguarari deconteaza pe casco doar una janta cea avariata asta este si mi separe normal.
      Last edited by GR_SOLEA; 15 January 2012, 13:44. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #18
        Cum ai introdus jantele pe polita CASCO?

        Comment


        • #19
          Ajutor va rog, ce model de jante (sinaia, bran sau bolchoi) imi recomandati pentru un Logan si la ce pret ar merita sa le cumpar.Multumesc anticipat de sfaturi.

          Comment


          • #20
            Pe Logan doar ... Bran...

            Comment


            • #21
              Cromatic
              jantele le-am bagat cu poze nu conteza dacaai cumparat masina fara jante aliaj pentru ca in chestionarul casco exista rubrica ce tre completata cu obtiunea ,,exista jante aliaj?"si atunci tu pifezi da si tre sa iti faca inspectorul de risc cel care iti intocmeste polita casco poze cu una janta si cauciuc pe masina tre sa fie vizibila la cauciuc marca,dimensiuni asta in caz ca il distrugeti ca si caucicul il puteti deconta pe casco.bine asta depinde de firma.
              APROPO CINE DORESTE ASIGURARI RCA SI CASCO SI ESTE DIN BUCURESTI SA MA CONTACTEZE AVEM PRETURI DEPRETURI.MSM

              Comment


              • #22
                Salut ! Am si eu jante de la MegaDrive ,dar "crom-ul" sare pe jante ,se exfoliaza ! Imi spune si mie cineva cum a reusit sa le reconditioneze ?

                Comment


                • #23
                  Citeste topicul asta de pe un alt forum si o sa te lamuresti.

                  Cam asa arata o janta reconditionata crome.
                  Attached Files
                  Last edited by Cromatic; 29 March 2012, 18:47.

                  Comment


                  • #24
                    mersi frumos !

                    Comment


                    • #25
                      Pentru putin!

                      Comment


                      • #26
                        mersi frumos ! Se merita sa le vopsesti din nou dar eu vroiam sa reconditionez doar marginea ca acolo e mai mult sarit acel crom (nu am o poza) ! Si ma gandeam sa le curat bine ,cu smirghel 80-240-600-800 dupa care un lac total ca s-ar cunoaste daca izolez toata janta si vopsita doar acea margine de 2 cm!

                        Comment


                        • #27
                          E la alegerea ta cum vrei sa le reconditionezi, eu am tinut doar sa-ti arat ca se pot reconditiona la super calitate si jantele crom ceea ce pana acum, acest tip de jante nu se puteau reconditiona sa arate asa cum erau noi.

                          Comment


                          • #28
                            da ! Clar daca e sa fie revopsite nu va fii crom-ul ,nu e culoare care sa mearga la un Logan mai simplu ! Oricum iti multumesc !

                            do it yourself! how to polish rims!Uradi sam, poliranje ruba felgi


                            asta as incerca ...la sfarsit un lac
                            Last edited by dany_6900; 29 March 2012, 20:29. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Pui janta pe maşină, fără cauciuc, cu maşina ridicată pe cric şi bagi a 3-a, o laşi la relantiu în a 3-a şi te apuci să freci janta cu şmirghel de ce granulaţie ai nevoie, o iei de la granulaţie mare spre mică.
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • #30
                                Am cumparat si eu jante Mega Drive ,care sunt ...made in China,dar de care sunt multumit pana acum .Lacul de protectie s-a pastrat foarte bine ,nu sunt deformate sau crapate desi le am de peste 5 ani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google