Nedumeriri De Incepator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bingo!! Ai vazut ce simplu era?

    Iti iau 2 flacoane. Ofer 2/3 din pretul de supermarket al produsului. Adica 20 lei / buc.

    Cu banii luati de la mine plus inca 2 flacoane deja ti-ai cumparat un recipient cu ceara.

    Ai suficienta in flacomul Ixell cat sa dai in usi, praguri si lonjeroane. In usi e musai sa degresezi bine inainte, dar sa nu folosesti WD40





    Am folosit din aia pt pistol, pt ca am avut pistolul special cu duza speciala (e una care pulverizeaza in toate directiile, se ataseaza de un furtun si se poate "trimite" departe in cavitati)
    Last edited by dsign; 24 February 2016, 12:48. Reason: Automerged Doublepost
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Recipientul de 1/2l este foarte potrivit pentru operatiunea de ceruire in spatele blocului.
      Am mai invatat ceva, multumesc!

      Comment


      • Oameni buni, ca un sofer extrem de incepator ce sunt, dar si ca proaspat proprietar de Logan cumparat la mana a doua, am si eu o nedumerire (bine, am de fapt o gramada de nedumeriri, dar asta care urmeaza mi-a venit acum in minte). Iata despre ce este vorba: am cumparat masina echipata cu anvelope "universale", adica dintr-alea atat pentru vara, cat si pentru iarna. Anvelopele arata impecabil si probabil ca o sa merg muuulti kilometri cu ele pana va trebui sa le inlocuiesc, dar niste cunostinte de-ale mele incearca sa ma convinga sa renunt la a mai circula cu ele vara si sa-mi cumpar un set de anvelope de vara. Motivul, spun ei, ar fi faptul ca astea universale se uzeaza mai repede pe timp de vara si ca ar creste, totodata, si consumul de benzina la rulajul cu aceste anvelope. As fi interesat sa aflu si parerea celor mai experimentati dintre voi in ceea ce priveste aceasta chestiune.
        Va multumesc anticipat tuturor pentru eventualele raspunsuri.
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • daca ai anvelope all-season de la michelin, astea noi, crossclimate (ceea ce e putin probabil), poti sa le pastrezi linistit. in mod normal, cele mai des intalnite all-season-uri, sunt un compromis intre guma de iarna si guma de vara, in sensul ca materialul e mai apropiat ca si compozitie de guma de vara, insa profilul e mai apropiat gumelor de iarna. o guma de iarna se va uza mai repede vara, mai ales daca o fortezi (plecari in tromba, viraje atacate in viteza sau unghiuri prost reglate, tractari, franari violente). o guma de vara, folosita iarna, se va intari si va pierde aderenta. la o utilizare normala, poti folosi vara anvelope de iarna, insa trebuie un pic de grija pe sosea umeda. de preferat, insa, pentru siguranta personala si a celorlalti, sa folosim vara gume de vara si iarna gume de iarna. distantele de franare scad simtitor cand folosim gume adecvate anotimpului. dezavantajul consta in pret (doua seturi de gume si eventual schimb iarna-vara daca nu ai roti complete echipate pentru fiecare sezon in parte) fata de anvelopele all-season.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Nu stiu ce model sunt, ca nu m-am uitat, dar o sa ma uit azi si revin cu un nou mesaj.

            Originally posted by Cherubino View Post
            Nu stiu ce model sunt, ca nu m-am uitat, dar o sa ma uit azi si revin cu un nou mesaj.
            Mda...am verificat. Scrie pe ele DEBICA NAVIGATOR 185/65 R15 M+S.
            Last edited by Cherubino; 14 June 2016, 10:25. Reason: Automerged Doublepost
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Sunt destul de ok pentru inceput. Ai in vedere totusi inlocuirea lor cu ceva dedicat vara / iarna atunci cand le gasesti loc in buget.

              Comment


              • Originally posted by Cherubino View Post
                Mda...am verificat. Scrie pe ele DEBICA NAVIGATOR 185/65 R15 M+S.
                Exact acelasi model am si eu. Vara nu sunt chiar atat de bune, fac mult zgomot in mers, mai ales la viteze de peste 120 km/h, iar in viraje scartaie, si da, creste consumul cu anvelopele astea. Sa ai in vedere sa le schimbi si sa mergi pe set vara si set iarna, sau daca nu permite bugetul, mergi pe noile Michelin Crossclimate.

                Comment


                • Asa m-am gandit si eu: sa merg cu ele asa cum sunt acum (ma gandesc ca m-or tine pana anul viitor, ca la mine nu e cazul deocamdata de viteze peste 120 km/h, in primul rand din cauza ca sunt incepator si nici macar pe autostrada n-am voie cu viteza asta, iar in al doilea rand ca merg doar prin oras cu masina), iar intre timp incep sa strang banii necesari ca pana la primavara viitoare sa cumpar un set de vara, iar pana in iarna 2017-2018 sa am si setul complet de iarna.
                  Va multumesc pentru lamuriri.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google