Calculatorul de bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Am patit si eu asa ceva. Faceam plinul, parcurgeam aproximativ 200 km si nu "cadea" nici o liniuta. Pana la urma am ajuns la demontarea pompei.
    Zilele urmatoare tre sa-mi fac timp sa verific ce noutati mai sunt pe la pompa, de vreo saptamana bordul imi arata toate liniutele pline la benzina, iar golanul a facut vreo 3-400 km, deci treaba-i naspa, s-a intamplat ceva pe la plutitor. Daca era sa se "inece", trebuia sa-mi arate rezervorul gol, nu ? Dar daca imi arata plin desi benzina se consuma, oare ce s-o fi intamplat ? A mai patit cineva ? Multumesc.
    Am rezolvat problema. Dupa demontarea pompei, am constatat ca sub capacul pompei, mufa maro cu doua fire negre nu face contact ferm, se "balangane", am strans pinii, remontat si gata, de vreo doua saptamani, bordul afiseaza corect nivelul benzinei din rezervor.
    http://www.loganclub.ro/forum/demont...html?p=1619479 postul 116 foto cu pompa - mufa.

    Comment


    • #92
      Incerc sa fac si ca tine sa desfac mufa aia .... dar am tras mufa din pompa si tot imi indica 4 liniute.

      Comment


      • #93
        are careva ideie de ce raman liniutele la indicatoril de carbutant blocate,si apoi cand scot borna revine la normal

        Comment


        • #94
          Butonul de calculator de pe stergatoare

          Buna ziua, dezgrop nitel acest topic cu problema mea: Butonul de calculator de pe stergatoare nu mai functioneaza (pentru a afisa km partiali, consum, etc.) Apas pe el si nu se mai intampla nimic. Stiti vreo rezolvare? O fi butonul defect, asa, brusc si dintr-o data... )

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google