Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu numai ca pastrezi bonusul, dar primesti si banii inapoi in cazul in care ai, de exemplu, RCA-ul pe 12 luni si au trecut 3 luni de la data emiterii. Diferenta de bani de 9 luni se restituie. Trebuie doar sa faci o cerere + alte acte doveditoare (nu stiu exact, dar cred ca o copie de pe contractul de vanzare-cumparare si certificatul fiscal) la compania de asigurari care a emis RCA-ul.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Trebuie si certificatul de radiere de la DRPCIV pentru masina vinduta, asta e un obstacol pentu unii ... Radiere cind vrea muschii samsarului ...Patit de mine la jaful de Astra acu 3 ani
      Nu au acceptat radiere de la primarie, au vrut neaparat de la politie, stiau ei ce stiau, au ramas cu banii mei, radierea la politie s-a facut dupa 2 ani de la vinzarea efectiva.
      Last edited by anton.dan; 1 July 2016, 11:49.

      Comment


      • Originally posted by micutzu666 View Post
        Cica nu-ti creste Casco la reinnoire.Asta zic cei de la " notificari daune".
        Creste, numai ca este mascata. Iti scade valoarea asigurata si platesti aceeasi suma ca in anul anterior.

        Comment


        • Rca city insurance, b14, 1 an, Petroșani: 244 lei
          V-am bătut pe toți, adevărat?
          Prowd of my new wheels!

          Comment


          • Cam da...
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by AlexPetro View Post
              Rca city insurance, b14, 1 an, Petroșani: 244 lei
              V-am bătut pe toți, adevărat?
              pai, in petrosani, numai daca intri singur intr-un gard, poti face accident.
              altfel, n-ai nicio sansa.

              Comment


              • poate asta cred asigurarile! de fapt aproape nu mai ai loc sa-ti parchezi masina!
                Prowd of my new wheels!

                Comment


                • Masina e pe numele tau sau pe a taticului,AlexPetro?
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • conteaza mult orasul. daca spui de bucuresti...
                    si acolo, conteaza sectorul. sunt curios care e topul lor, in functie de pretul asigurarii.

                    Comment


                    • Originally posted by micutzu666 View Post
                      Masina e pe numele tau sau pe a taticului,AlexPetro?
                      Glumețu' lu' tata! Dacă tu asa procedezi nu inseamna ca toata lumea face la fel. Masina e mea, asigurarea pe numele meu.
                      Comentariul tau te descalifică. Asa e...strugurii sunt acri pentru unii. ..
                      Prowd of my new wheels!

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        conteaza mult orasul. daca spui de bucuresti...
                        si acolo, conteaza sectorul. sunt curios care e topul lor, in functie de pretul asigurarii.
                        Sectorul 6 e campionul la preturi mari in Bucuresti.

                        Comment


                        • Originally posted by AlexPetro View Post
                          Glumeu' lu' tata! Dac tu asa procedezi nu inseamna ca toata lumea face la fel. Masina e mea, asigurarea pe numele meu.
                          Comentariul tau te descalific. Asa e...strugurii sunt acri pentru unii. ..
                          Prietene,cat e atat platesc! Am platit si 350 la 1900 cmc dar si 840 ron la 1200 cmc..Despre ce struguri vorbesti? Si da,multi tineri" au masina pe numele parintilor..S-a fumat si asta..Au schimbat preturile..
                          Last edited by micutzu666; 1 July 2016, 20:15.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Acu' naiba sa ma ia daca inteleg de ce toti care au SL10 isi inchipuie ca toti ii invidiaza.
                            Mai ales un 1.2 16V, un vis, ce sa mai. Cu jante de tabla din fabrica.
                            Am mai intalnit expresia cu strugurii si la unu care are L2 0.9 tce (sau X52, ca-i place sa-i spuna codificat), zici ca are Veyron, sau cel putin un Lambo.


                            Trebuie si certificatul de radiere de la DRPCIV pentru masina vinduta, asta e un obstacol pentu unii ... Radiere cind vrea muschii samsarului ...Patit de mine la jaful de Astra acu 3 ani
                            Nu au acceptat radiere de la primarie, au vrut neaparat de la politie, stiau ei ce stiau, au ramas cu banii mei, radierea la politie s-a facut dupa 2 ani de la vinzarea efectiva.
                            De ani de zile se intampla sa ramana masinile inscrise pe vechii proprietari, intentionat se perpetueaza anomalia asta in legislatie.
                            Last edited by mr.K; 1 July 2016, 20:52.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Sectorul 6 e campionul la preturi mari in Bucuresti.
                              mersi, m-ai linistit.
                              credeam ca e 5-ul sau 2-ul.

                              Comment


                              • Am simulat preturile la rca si pe 6, mi-a iesit cel mai mare pret. Cum am domiciliul pe 6, platesc mai mult fata de alte sectoare din Bucuresti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google