BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merci Cristi.
    Aia cu drumurile ... slabe sanse. La ce era pe centura caputalei si mai apoi pe a2 ...

    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Cu placere!
      Pe centura capitalei e de mers doar sambata si duminica, in zilele lucratoare e JALE!

      Comment


      • Asadar, cum spunea si mai sus, revin cu o scurta statistica a concediului pana la mare

        Drumul a fost parcurs via DN1 (Fagaras-Brasov-Predeal-Barcanesti), autostrada minunata de la Ploiesti pana la Bucuresti, apoi miropolanta Centura a Capitalei, sublima Autostrada Soarelui si ceva km pe un drum pe care gps-ul nu il stia (desi am hartile cat se poate de actulizate)... aici ma refer la noul pod de la Agigea. Deci, per ansamblu 961.5 km de la Fagaras la Eforie Nord si retur.

        In masina am fost doi adulti si un copil si, evident, bagaaaaaaaje ...sau cu alte cuvinte, masinuta era ca o shaorma ... cu de toate
        Drumul "dus" a fost parcurs noaptea, deci fara AC si cu mai putine opriri - kinderul a facut nani, cel la "intoarcere" a fost facut pe zi, deci cu AC non-stop si cu nu mai stiu cate opriri

        Un peste alta ... cateva poze facute inainte de a opri motorul, la intoarcerea din concediu.

        20160731_173049.JPG 20160731_173046.JPG

        20160731_173039.JPG 20160731_173034.JPG

        Merci.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • hai ca bucuresti-ploiesti e intr-o stare foarte buna, abia asfaltata

          bun consumul

          de ce nu ai mers pe a3 si ai luat-o pe cc?
          Last edited by cristi....; 31 July 2016, 22:39.

          Comment


          • Pai am si scris mai sus ca am mers pe autostrada Ploiseti - Bucuresti .. parca aia e A3 .. nu? Iar ca sa ajungi de pe A3 pe A2 trebuie sa mergi 15 km pe centura Bucurestiului ... de la Tunari la Cernica (sau cam asa ceva) ... nu?
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • pe a3 n am fost niciodata de când am permis, de vreo 8 ani, pt ca n-am mai fost la marea noastra de vreo 12... nu ma atrage nimic la ea, prefer muntele; de asta am zis de a3 pt ca stiu de la cunoscuti care o iau pe acolo din bv si au zis ca in 3 ore au fost in mare

              n-am stiut ca face legatura si cu centura buc, am crezut ca te duce direct pe autostrada soarelui

              a3 am crezut ca e iesirea din dreapta sensului giratoriu de la intrare in ploiesti parca
              Last edited by cristi....; 1 August 2016, 22:03.

              Comment


              • Ceva usor ... de vara .

                By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS

                Cu multumiri lui Cosmin (UAU-u ) pentru amabilitate ...

                Last edited by M.FLORIN; 24 August 2016, 16:58. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Manere cromate...Nice!
                  Ce solutie ai folosit pentru luciul de pe plastice?

                  Comment


                  • Mi-am facut un cocktail din Meg's HD diluat cu Mafra Diamantplast si toping de Meg's Tyre Gel. ... piticii au fost in extaz

                    By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Arata foarte bine!

                      O sa incerc si eu combinatia, insa fara Meg's HD. Pe celelalte doua le am in posesie

                      Comment


                      • Pai ala e baza. Diamantplastul nu se dilueaza - vine gata diluat. HD-ul se poate dilua pana la 1 la 4 pentru un efect mat. Poti incerca sa diluezi putin tyre gel in apa ... sau poti aplica direct tyre gel pe plastic - exclus volan ca aluneca rau de tot - si apoi il stergi pentru efect mat.
                        Ai incercat sa dai cu tyre gel pe chedere?

                        By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Am inteles. Stiu ca aluneca tyre gel, il simt la mana cand dau pe anvelope, chiar si cu manusa. Pe chedere nu am dat, voiam sa dau, insa nu am avut timp. Poate maine dimineata fac o incercare si revin cu niste impresii. Insa, pe anvelope isi face treaba cu brio. A mers un prieten 900 km in 3 zile (ploaie, soare, nisip) si cauciucurile aratau foarte bine.

                          Comment


                          • ... ph2 style ...
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 25 September 2016, 09:12.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Hidrotransfer?
                              sigpic

                              Comment


                              • Eh, as .
                                Daca te uiti atent are si o insertie cromata pe contur.
                                Asa va arata "pe original" la logan 2 ph2.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google