Vitezometru Defect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vitezometru Defect

    La inlocuirea captorului (senzorului) de pe cutia de viteze a iesit si axul de plastic din cutie, lucru care dupa spusele mecanicului se intampla extrem de rar.
    A fost reintrodus in cutia de viteze, dar vitezometrul nu functioneaza. La invartirea cu mana a axului acul vitezometrului se misca, deci senzorul nou este
    bun.Mi s-a spus ca singura modalitate, este demontarea cutiei.
    Va rog sa-mi spune-ti daca exista o alta modalitate.
    Multumesc!

  • #2
    La inlocuirea captorului (senzorului) de pe cutia de viteze a iesit si axul de plastic din cutie, lucru care dupa spusele mecanicului se intampla extrem de rar.
    A fost reintrodus in cutia de viteze, dar vitezometrul nu functioneaza. La invartirea cu mana a axului acul vitezometrului se misca, deci senzorul nou este
    bun.Mi s-a spus ca singura modalitate, este demontarea cutiei.
    Va rog sa-mi spune-ti daca exista o alta modalitate de remediere fara a demonta cutia de viteze
    Multumesc!

    Comment


    • #3
      La inlocuirea captorului (senzorului) de pe cutia de viteze a iesit si axul de plastic din cutie, lucru care dupa spusele mecanicului se intampla extrem de rar.
      A fost reintrodus in cutia de viteze, dar vitezometrul nu functioneaza. La invartirea cu mana a axului captorului (senzorului), acul vitezometrului se misca, deci senzorul nou este
      bun.Mi s-a spus ca singura modalitate, este demontarea cutiei.
      Va rog sa-mi spune-ti daca exista o alta modalitate de remediere fara a demonta cutia de viteze
      Multumesc!

      Comment


      • #4
        cred ca mai bine intrebi la un alt service, de vreme ce pe-aici nu se incumeta nimeni sa dea un raspuns clar de aprox o saptamana...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          @Alessandro ar putea sa-ti dea un raspuns la aceasta inbrebare , la cate cutii de viteze a desfacut la viata lui...cred ca stie foarte bine cu ce se mananca acel senzor.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google