MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parca ai pus in plus si fonomin si tot ti s-a rupt acel planseu. Se pare ca sunt prost proiectate.

    Comment


    • Exact, tot a crapat acel poristiren
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Revenim cu ceva detalii:

        Probleme tehnice - ambreiaj semi-pilaf (la marsarier deja numai suiera,acum huruie, la plecare de pe loc trepidatie maxima plus agata la treapta 1.)
        - scaunul de la sofer a "prins" joc (schimbat 1 data pe garantie )
        - ceva greieri prin haion
        - polistiren sofer spart (schimbat 1 data pe garantie )

        Am facut o noua reclamatie la ANPC.....astept solutionarea legata a petitiei 30 zile, depusa cu data de 21.07.2016.
        Constatarea a fost efectuata pe data de 14.06.2016,surpriza nici pana astazi nu au facut nimic!

        Imbunatatiri:
        Montat camera marsarier
        Schimbat tema navigatie
        Activare lampa ceata ( inca nu este gata se lucreaza la un mic detaliu )
        In functie de timp se monteaza si carenajele roti spate

        Pozele sunt pe drum !
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Originally posted by bobbyred View Post
          Constatarea a fost efectuata pe data de 14.06.2016,surpriza nici pana astazi nu au facut nimic!
          Nu stiu cum de ai asteptat atat. Tot cu ANPC faci treaba. Succes!

          Comment


          • Am efectuat si rezvizia de 60.000km, ne pregatim de 80.000km cu piese de origine!

            Inte timp "Gargatita" a primit ceva dotariplus un update de harta 2017 Q2.
            Am ajuns deja la 66.000 km,restul pozelor maine!
            Attached Files
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Revizia cat a costat si unde ai efectuat-o?
              Maine fac si revizia si distributia la Valenii de Munte. Ceva impresii de la revizia anterioara?

              Comment


              • cca 500 ron cu tot cu desprafuit saboti si ce include ea,aici merg si la 80.000km cand am de facut distributie.
                Foarte OK baietii,Seful de service acolo am schimbat si volanul si schimbatorul fara nici un fel de scandal si Anpc.
                Deci de se poate si asa !
                Cat despre telefonul de dupa din partea Dacia,am acordat un 10+.
                Mergi fara grija !
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • unde ai gasit multiplexor?

                  sigpic

                  Comment


                  • De la Pitesti!
                    Last edited by bobbyred; 8 September 2017, 10:59.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Originally posted by bobbyred View Post
                      cca 500 ron cu tot cu desprafuit saboti si ce include ea,aici merg si la 80.000km cand am de facut distributie.
                      Foarte OK baietii,Seful de service acolo am schimbat si volanul si schimbatorul fara nici un fel de scandal si Anpc.
                      Deci de se poate si asa !
                      Cat despre telefonul de dupa din partea Dacia,am acordat un 10+.
                      Mergi fara grija !
                      Mersi!

                      Sunt deja la ei, ma prograsem de miercuri. E ok. Acum se lucreaza la masina

                      Comment


                      • Astept impresiile dupa!
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Pozele cu Bic-ul in functiune.
                          P.S.inca nu este 100% functional nu se "pup total"cu ceasurile de bord au o versiune veche de soft 8-- ,il rezolv eu !
                          Attached Files
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Ne pregatim de a-4a revizie (cu distributie sau 80.000KM) dupa ce am primit diverse oferte concluzia a fost "Japca pe fata"
                            Piesele au fost cumparate de mine cu Factura,Certificat de Garantie si Conformitate.

                            Ulei Elf 5w30 Dpf - 129Ron
                            Filtru aer habitaclu - 23 ron
                            Filtru ulei - 27 ron
                            Filtru aer motor - 33 ron
                            Filtru motorina - 45 ron
                            Lichid frana ATE 1l - 26 ron
                            Antigel 4l - 60 ron
                            Apa distilata 2l - 3 ron
                            Saiba buson 2buc - 5 ron
                            Pompa apa - 185 ron
                            Kit distributie - 220 ron
                            Kit acces. - 140 ron
                            ------------------
                            TOTAL 896 ron

                            Pana la ofertele de pret cuprinse intre 2300.....26.oo.. ron eu zic ca i bine!
                            Pe 2.04 am programare la service.

                            Masina are acum 76800 km, de la ultima revizie am schimbat iar un bloc de lumini si culisele la scaun.
                            Attached Files
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • De unde ai luat atat de ieftin lichidul de frana la 1 litru?

                              Comment


                              • Ai PM Razvan


                                P.S.manopera pentru aceasta revizie, daca nu se modifica pretul pana atunci 292.50 ron.
                                Last edited by bobbyred; 2 March 2018, 13:12.
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google