Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    . Cei care au la Carpatica ar fi bine sa își facă alta poliță,
    Ei asta-i buna...eu am pana in feb 2017, platesc de 2 ori pe un loc?

    Comment


    • Ce se intimpla concret cu cei ce au polite active la carpatica ?

      Comment


      • Nimic; sunt valabile pana la expirare.
        ...
        Dar cineva trebuie sa invete ceva din asta; asigurarea o foloseste un om nevinovat, pe care tu l-ai privat de dreptul de a-si folosi o vreme masina. Poate chiar definitiv.
        Asadar mai alegeti si compania, nu doar pretul cel mai mic. Astept o lege prin care fiecare pagubit isi va repara masina la propriul asigurator.
        Last edited by IancuMIC; 28 July 2016, 09:40.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Cei care au polite active la carpatica sunt in regula si circula legal. Problemele apar cu cei care au fost loviti de cineva cu rca la carpatica. E posibil sa le fie foarte dificil sa-si repare masinile "pe asigurare".
          Eu mi-am facut si casco si am inteles ca pot sa repar masina prin casco cu regres. Nu stiu conditii exacte dar am inteles ca se ocupa "casco" sa recupereze cheltuielile de la compania la care are rca vinovatul. Asta ar fi un avantaj in plus. Cu euroins si cu carpatica, de mult nu mai lucreaza orice service.

          via Tapatalk

          Comment


          • La ce companie ai facut casco Fane?
            Cat e pt un Logan?


            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              Nimic; sunt valabile pana la expirare.
              ...
              Dar cineva trebuie sa invete ceva din asta; asigurarea o foloseste un om nevinovat, pe care tu l-ai privat de dreptul de a-si folosi o vreme masina. Poate chiar definitiv.
              Asadar mai alegeti si compania, nu doar pretul cel mai mic. Astept o lege prin care fiecare pagubit isi va repara masina la propriul asigurator.
              Dar eu nu am niciun "interes" sa provoc accidente pentru ca am si eu la randul meu de reparat propria masina si pe deasupra imi mai creste si polita RCA+eventuala amenda. Fara suparare dar tot pretul cel mai mic o sa-l aleg. Acum un 50 lei nu e cine stie ce diferenta dar sunt diferente pana la 500 RON intre polite...
              Last edited by anto84; 28 July 2016, 11:58.

              Comment


              • Acele diferențe sunt cauzate de preturile de dumping și nu sunt sustenabile pe termen lung. Nu i-au apărarea colosilor, dar la noi e bătaie de joc cu rca-ul, unii plătesc de 3x mai mult fata de alții, fiind aceeași categorie și aceeași companie. Aștept legea, ca fiecare sa își repare mașina la propriul asigurat, ca sa nu mai aleagă întotdeauna prețul cel mai mic și sa te doară în cot de ce pățește celălalt când trebuie sa își repare mașina.

                Comment


                • Asigurare RCA

                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  La ce companie ai facut casco Fane?
                  Cat e pt un Logan?
                  La Allianz, 270 euro/an, full, fara fransiza, cel mai ieftin. Fac si rca la ei, la asirom 515 lei/an, cea mai ieftina.

                  L.E. la ei, adica la dealer. Oferta de casco la dealer e mult mai ieftina decat in alta parte.

                  via Tapatalk
                  Last edited by Fanez; 28 July 2016, 13:47. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • si-a luat casco dacia gold. casco dacia silver e un pic mai ieftina, dar ai clauza de fransiza. si la gold este fransiza 250 euro daca iti repari masina in alta parte decat reteaua dacia. tot 270 am si eu contractul incheiat la inceputul anului, valoare asigurata 7770, masina are in noiembrie 2 ani
                    Prowd of my new wheels!

                    Comment


                    • In minim 4 ani de nu mai falimenteaza inca 4 firme de asigurari uitati-va incoa la mine ce sa spun!
                      daca esti puternic si ai vointa le rezovi pe toate

                      Comment


                      • Posibil...iar service-uri nu prea falimenteaza nici unele...pai e si normal, la cum incarca facturile .
                        Last edited by anto84; 29 July 2016, 08:43.

                        Comment


                        • Originally posted by AlexPetro View Post
                          si-a luat casco dacia gold. ... la gold este fransiza 250 euro daca iti repari masina in alta parte decat reteaua dacia....
                          Daca iti repari masina la service neagreat dacia. Poti s-o repari la orice service agreat Dacia.


                          via Tapatalk

                          Rca la asirom pe un an 554 lei. B8 scrie acum pe ea.

                          via Tapatalk
                          Last edited by Fanez; 29 July 2016, 12:41. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Cam la cat s-ar estima o asigurare RCA pentru un viitor sofer si proprietar de Logan 1.6 mpi 2005 (varsta 36 ani, masina fara incidente in ultimii ani)?

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              Daca iti repari masina la service neagreat dacia. Poti s-o repari la orice service agreat Dacia.
                              via Tapatalk
                              Citește încă o dată: rețeaua Dacia. De asta îi si spune DACIA CASCO GOLD. M-am lovit recent de problema si stiu ce spun.
                              Prowd of my new wheels!

                              Comment


                              • Mie, gagica aia care mi-a facut casco, mi-a zis "service agreat" Dacia. Altfel ai fransiza 250 euro. Reteaua Dacia sau agreat Dacia nu inseamna neaparat reprezentanta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google