liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ionut.11 View Post
    eu vs golf 4 1.8t 180 cai cu evacuare si putin umblat la soft (motorul de pe o skoda vrs)
    3-0
    eu vs golf 5 2.0tdi bkd softat 240 cai 4-1
    eu vs focus st 2-0
    Nimic nu ierti ! Da=le sa zaca !

    Eu (1.6MPI cu axa nebuna, evacuare, admisie, fara software adecvat, interior lipsa) mancat pe paine un 525diesel, an 2003-2004, din mers.

    A fost o ambitie din partea cocalarului. L-a umilit apoi un prieten cu 1.5dci )))))
    Last edited by dsign; 26 June 2016, 21:07. Reason: Automerged Doublepost
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Eu vs Nissan 350z
      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

      Comment


      • ce e asta, ca eu nu inteleg ? asta trebuia sa fie vreo cursa ?
        aici se vorbeste de liniute, nu de excursii, cum ai postat tu.
        am vazut ca mai era una mai inainte.

        Comment


        • Am inteles acum, nu o sa mai deranjez.

          Comment


          • n-o lua asa. nu e vorba ca deranjezi, dar n-am inteles nimic: care sunt regulile, cine e primul, cine e al doilea si daca e vreun fel de cursa...

            Comment


            • Originally posted by dsign View Post
              Nimic nu ierti ! Da=le sa zaca !

              Eu (1.6MPI cu axa nebuna, evacuare, admisie, fara software adecvat, interior lipsa) mancat pe paine un 525diesel, an 2003-2004, din mers.

              A fost o ambitie din partea cocalarului. L-a umilit apoi un prieten cu 1.5dci )))))


              Dizain liniutaru' ))))))) oricum masina ta arata ca una de curse !
              Can't touch this !

              Comment


              • Masina lui este de curse, doar ca nu in linie dreapta.

                Comment


                • Originally posted by Ionut.11 View Post
                  eu vs golf 4 1.8t 180 cai cu evacuare si putin umblat la soft (motorul de pe o skoda vrs)
                  3-0
                  eu vs golf 5 2.0tdi bkd softat 240 cai 4-1
                  eu vs focus st 2-0
                  Ce fel de motor ai ?
                  Acel golf 4 sare de 200cp, golful 5 bkd softat e imposibil sa aibe 240cp, cand el are 140cp stock. Iar focus ST... iarasi e o masina puternica.
                  Din toate astea deduc, ca ai undeva la 200cp pe un logan, ceea ce e wow
                  Unde pot gasi filmulete pe youtube ?

                  Comment


                  • Logan 1.6 mpi vs golf 5 1.9 tdi 2-0

                    Comment


                    • Eu vs audi a5 quattro 3.0 tdi 1-1
                      Eu vs astra h 1.9 ~210 cai 3-0
                      Eu vs 745 benzina 5-2 (mai ratam eu cate o treapta si ma batea)
                      Eu vs logan 2.0 turbo 0-2
                      Eu vs cupra dsg 200 cai 2-0
                      Eu vs megane f7r 147 cai 1-0
                      Can't touch this !

                      Comment


                      • Ai facut niste run-uri pt timp cu masina ta? un 0-100, 0-200, 402m? Chiar sunt curios. Eventual si ce greutate are.

                        Comment


                        • logan 1.6 mpi stock.
                          "victime": bora 1.9 tdi 101 (de pe loc) 1-2 masini distanta pana la 120

                          peugeot 207 sau 208, nu stiu exact, model dupa 2008, diesel probabil nu stiu cati cai, din mers de la 30-60 paralel, de la 60 pana la 120 am luat avans, rezultat final, 1-2 masini distanta in fata lui

                          polo 1.4 (era clar, din mers, voia sa ma depaseasca)

                          logan 1.6 mpi de SM albastru, avea reglabila si jante pe 17, nu stiu ce modificari are inafara de toba sport. m-am tinut dupa el mai greu. cred ca intra la categoria "egalitate"



                          am pierdut in fata unui golf 4 lung 1.9 tdi de 131. amandoi cu a treia, am luat putin avans dupa care mi-am luat-o rau de tot
                          Semințele acelaș gust are.

                          Comment


                          • eu 1.6 8v stock vs megane 3 break 1.5 dci 110cp ....1-0 de pe loc
                            si din mers cu un mondeo mk3 2.0 TDCI de pe la 120 m-am dus destul de tare pe langa dar sigur nu i-a mai dat ...de la 60 pana la 120 i-am suflat in ceafa

                            Comment


                            • M-am dat acum cateva zile pe un drum in coborare cu destule curbe dupa un passat b5.5 tdi (di rosu).
                              Pe drept in coborare ma tineam dupa el, dar la curbe eram terminat
                              Am mai observat ca se tine dupa un tdi de 90cp atunci cand sunt singur in masina, apoi cu fiecare pasager in plus deja se simte ca merge mai greu.

                              Motorizare 1.2

                              Comment


                              • se tine de tdi90 daca ala e incarcat si nu stie ca faci concurs cu el, sau merge cu 80km/h constant si cum dai un pic de deal, ala se duce, tu dai inferioara si doar mentii viteza. vorbesc din perspectiva unuia cu 1.4 in curte si "navetist ocazional" cu 1.2.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google