Schimb Lichid De Frana.Ajutor.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb Lichid De Frana.Ajutor.

    Va salut! Este prima oara cand postez aici si o fac deoarece sunt oarecum consternat. Concret, vreau sa schimb lichidul de frana insa nu prin metoda clasica ("la pedala")ci sub presiune. Cristi Streulea m-a "luminat" in legatura cu subiectul si apoi am cautat si citit multe legat de necesitatea schimbarii in acest fel a lichidului. Problema este ca NICI UN SERVICE AUTORIZAT DACIA NU SCHIMBA IN FELUL ASTA LICHIDUL DE FRANA! Poate nu vi se pare deosebit insa mie da si de aici vine consternarea mea. Eu nu pot sa cred ca in secolul 21 inca se mai da la pedala si munca pe care o poate face un singur om, eficient, o fac doi oameni- relativ ineficient (zic relativ deoarece cred ca exista o probabilitate, mica ce-i drept, ca prin metoda clasica sa reusesti aerisirea circuitului de frana). Autocobalcescu, Dacoserv, Adras si Serus (de aici inca astept un telefon dar nu m-ar mira sa fiu informat ca nici la ei "instalatia este dar nu functioneaza") nu schimba lichidul de frana sub presiune!
    Asa ca, oameni buni, spuneti-mi si mie un service in Bucuresti, nu neaparat Dacia, unde cu certitudine as putea sa schimb sub presiune!
    Situatia m-a ambitionat si in curand imi voi achizitiona un sistem de schimbare lichid sub presiune si il voi schimba singur. Daca as fi avut timp si bani as fi facut-o acum dar din pacate pentru mine nu am nici bani nici timp suficient. Pana atunci astept ajutorul vostru spre multumire si recunostinta!

  • #2
    Foloseste functia cautare, inainte de a deschide un topic.
    Avem deja unul in care se discuta despre ceea ce te intereseaza; posteaza acolo, te rog.
    Multumesc pentru intelegere.

    inlocuire_lichid_de_frana-t15671.html?p=1725075&highlight=inlocuire+lichid+f rana#post1725075
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google