Montaj CD Player

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj CD Player

    Salut! Recent am primit o dacia 1310 din '95, si nici un tip de muzica pe ea.
    Mi-am facut rost de cd-player, Blaupunkt (de pe logan), nu stiu de unde sa-mi cumpar mufa aia din spate, si nici sina pt. el.
    De unde le pot cumpara ? Sau unde il pot monta mai ieftin asa, ca e viata grea . multumesc !

  • #2
    Pai mufa se poate cumpara de la dealer, e vreo 10 ron parca. Cat despre sina, nu iti recomand sa ilmontezi pe sina, mai bine pune-l in suport fix. Dar daca vrei sina, apeleaza la o firma de montat alarme/radiouri auto. De montat, cat de cat ieftin se poate monta la Alarmservice sau la BB Autosoft.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      sau suport fix, faza e ca l-as monta eu, dar nu stiu de unde sa trag fire de curent pt cd, e un haos sub bord. cam cat ar costa suportu de montat? ai idee ?

      Comment


      • #4
        Un suport e vreo 20 de ron. Poti trage un fir de + de la bricheta, e cea mai buna solutie, iar cu masa te descurci tu.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          am reusit, am fost in targ la vitan, 10 ron mufa euro 5 (pt blaupunkt de pe logan) iar suport dragut din plastic 20 ron, inca vreo 3-4 metri de fir, si vreo 3 ore de munca. Merci

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google