Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, dar benzina era undeva pe la 6 lei.

    Comment


    • Salut, revin cu preturile la gpl din:
      Bistrita Nasaud, Lukoil (franciza): 2.3 ron si primesti o fisa pentru spalatorie la 25 l alimentati;
      Vatra Dornei, Lukoil: 2.15 ron (se aplica reducere cu card LukOil);
      Gura Humorului, Mol: 2.15 ron;
      Tecuci, Lukoil (centura): 2.05;
      Tisita, LukOil (E85): 2.05 ron;
      Focsani, Lukoil (centura): 2.00 ron.
      Maine sper sa revin cu preturile de la Buzau, drumuri bune sa aveti!

      Comment


      • Am revenit la Buzau, si avem asa:
        Alascom: 1.94 ron,
        Rompetrol: 2.03 ron,
        Lukoil: 2.05 ron.
        Sper sa revin cu preturi de pe litoral. Drumuri bune!

        Comment


        • Art oil Pitesti 1.83 Arad Mol 2.21
          Viena 0.64e Germania 0.53e

          Comment


          • Eko - Bulgaria - aproape de Nisipurile de aur - 0,75 leva/litru - aprox. 1,75 lei/litru. Mocaciune.

            Comment


            • Pe la moldoveni a mai fost careva de curând? Am auzit că au ajuns şi ei pe la 2 lei?
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Salut, vin cu preturi de pe litoral:
                Rompetrol Agigea (sensul spre Constanta, inainte de pod): 2.39 ron,
                MOL iesire Eforie Sud spre Tuzla: 2.29 ron,
                Rompetrol Tuzla: 2.39 ron,
                Lukoil Tuzla: 2.29 ron. Drumuri bune!
                Last edited by spulbercris; 19 August 2016, 22:41. Reason: greseala gramaticala

                Comment


                • @ursamajor,am fost ieri la moldoveni si se scumpise deja la lukoil,iar la rompetrol am prins pretul vechi dar urma sa il scumpeasca si aia la miezul noptii.Asa este,au ajuns aproape de 2 lei/L.Au scumpit moldovenii gpl-ul la greu in ultima perioada si nu am vreo explicatie fiindca pretul benzinei a ramas la fel sau chiar a scazut.Iti dai seama ce aiurea sa coste gpl-ul 2 lei iar benzina 3 lei?Nu mai renteaza sa mai mergi la moldoveni decat pentru bauturi din dutty free,benzina sau motorina.

                  Comment


                  • Salutare, fac update la pretul de la Rompetrol Agigea. Astazi am trecut pe acolo si era 2.59 ron/litru. In rest, preturile la gpl pe litoral sunt aceleasi, ca si cu trei zile in urma, inclusiv Constanta si Ovidiu, pe unde am trecut astazi.

                    Comment


                    • Mda, deci adio GPL de la moldoveni. Dubios.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Lukoil Focsani - 1,88 lei/litru(reducerea de 10 bani aplicata).
                        Rompetrol Borsa - 2,90 lei/litru

                        Comment


                        • Belgia cel mai ieftin gpl de cand am masina pe gaz 0.32e litru (1.44 lei litru)
                          Olanda 0.63e

                          Comment


                          • Fiindcă îmi rămăseseră ceva lei moldovenești de la ultimul periplu prin Basarabia, azi am mers să scap de ei. Achizițiile dorite: semințe (mai ieftine și mult mai bune decât la noi), nectar de fructe (piersici, caise etc.) cum era odată și pe la noi, mult peste mizeriile de Santal, Cappy & Co. și plinuri de combustibil GPL și benzină. Benzină mi-au intrat numai vreo 12 l, dar la GPL era rezervorul "uscat". Spre surprinderea mea a băgat moldoveanul 53 l în butelia mea toroidală, în care pârcii din RO nu bagă mai mult de 43 l niciodată. Wtf?!
                            N-am schimbat niciun leu, ci am plătit cu cardul, cursul fiind mai avantajos și comisionul pe tranzacție zero.
                            GPL preț pe litru 9,34 lei MD la Lukoil (cu ceva reducere de weekend, dar n-am cuantificat-o). De la ~7,6 MD lei cu cât am alimentat ultima dată (să fie 3 luni) s-a cam scumpit ceva. Mult mai puțin s-au scumpit benzina și motorina.
                            Oricum încă GPL-ul e sub 2 lei RO, dar nu mai merită deplasarea, fiindcă pierzi 20 lei RO și cu vigneta pe o săptămână, pe care o folosești o dată. Poate doar pentru benzină încă mai ține vrăjeala. Pentru mine a fost ultima oară. Mai bine iau GPL de la Focșani sau Buzău, că oricum frecventez zonele.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • In urma cu ceva timp am facut o deplasare la Baile Herculane si prin imprejurimi, fapt ceea ce a necesitat cateva plinuri de GPL. O prima surpriza a fost faptul ca in zona cererea pentru acest tip de combustibil este destul de modesta, altfel nu se explica numarul destul de scazut al astatiilor ce comercializeaza GPL.
                              Astfel, pe masura ce te indepartezi de judetele Olt si Dolj, preturile la GPL incep sa creasca, simtitor (nu ca in aceste judete nu ar fi destul de ridicate, fata de Arges, de exemplu...). La Simian, langa Drobeta Turnu Severin, am vazut afisat la o statiel Mol, un pret de 2, 19 lei/litru la GPL, sau 2,49, nu mi-am dat bine seama deoarece eram in deplasare si batea soarele pe panoul de afisaj, in Drobeta Turnu Severin am alimentat de la un particular care avea sigla Rompetrol pe rezervor, cu 2,19 lei (la iesirea spre Motru, parca), apoi la iesirea din Orsova spre Baile Herculane, am dat peste un particular cu GPL de la Butan Gas, care avea afisat pe pompa un pret de 3,80 lei/litru (!?), idem la alt particular aflat la intrarea in Baile Herculane (tot cu Butan Gas). Surpriza a venit de la Caransebes, unde am gasit GPL la un Lukoil de la intrarea in oras cu 2,29, dupa ce vazusem pe drumul de la Baile herculane spre Caransebes la un Rompetrol aflat pe sosea, un pret de 2,49 lei/litru. In Resita nu am cautat staii GPL ca nu am avut nevoie, dar nici nu am vazut asa ceva. Am inteles ca posesorii de instalatii GPL din localitate alimenteaza din Caransebes. La Oravita am descoperit, intamplator, singura statie GPL din oras, un particular ce avea afisat un pret de 2,99 lei/litru si am fost nevoit sa iau la pretul asta.
                              Cam asa stau lucrurile prin Banatul Montan, dar daca luam in calcul si distanta fata de rafinarii sau depozitele de carburanti, precum si faptul ca si pretul la ceilalti carburanti nu era mai mic de 5 lei/litru, cu unele exceptii gasesc ca poate sunt niste preturi normale, pentru acolo. Dar e bine de stiut pentru amatorii de calatorii in zona!
                              Last edited by niros; 4 September 2016, 10:50.

                              Comment


                              • Tecuci 1.94 la bulrom
                                Galati 2.29 lukoil si bulrom

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google