Probleme Motor 1.4 Mpi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asta am vrut sa postez si eu dar mi-a fost teama ca ma catalogeaza initiatorul topicului ca fiind nebun
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #17
      E intradevar o bataie mai pronuntata a tachetilor, influenteaza si uleiul la zgomot, dar ce ai tu acolo nu e de moarte; cam asa facea si supernova mea dupa ce o alergam bine cu porcaria de elf 10w40.
      Mai regleaza o data tachetii cu 0.25 pe evacuare, sigur nu va mai face la fel.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #18
        nu e nimic grav..asa face si al meu...e o bataie specifica la aceste motoare...am 100.000km..distributia facuta recent si am scos din calcul acest tzac tzac..mai am de schimbat ambreiajul cu rulmentul de presiune..ca la mine face zgomot,iar daca calc pedala nu mai face...
        in concluzie dai cox
        *****
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

        Comment


        • #19
          Dragilor,

          Multumesc frumos pentru ajutor!
          Daca intra in capitolul "asa face toate", atunci pot sta linistit....
          Ce-i drept, acel sunet "tzac tzac tzac" este d.p cu "forja" pe care o primeste motorul....

          Chiar mi-ati facut ziua mai frumoasa )))

          Comment


          • #20
            Zgomot normal de 1.4 mpi.

            Comment


            • #21
              Observ că e cam vechi topicul, dar și al meu 1,4 sună tot cam așa încă de când l-am cumpărat în urmă cu trei luni (e fabricat în 2009).
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • #22
                Nu are sens sa iti bati capul.....eu am schimbat de mai multe ori uleiul (de vreo 6 ori), am reglat de 3 ori culbutorii si la fel se aude ....asa ca, mai bine mergi cu ea si gata....cand pica, pica...
                Nu iti mai bate capul......
                Last edited by enc_edy; 4 September 2016, 01:04.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google