Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan II 2014. De 4 luni incoace o vad in fiecare zi si se pare ca portierele si pasajele rotilor spate sunt din tabla zincata, dar pragul este din altceva pentru ca a oxidat.
    Attached Files
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Acum depinde si cat de adanca este zgarietura
      Dar asa se pare ca pragurile nu au parte de acelasi tratament


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • ))....tocmai invers. Bine...am vazut putine Loganuri ph1 si 2 cu gauri in prag...dar am vazut si fara prag...tot pragul.

        Comment


        • Am mai vazut chestia asta la Loganuri albe si anume in urma unui contact vopseaua sare. Eu am avut de curand un incident din care a rezultat o indoitura pe usa din dreapta si vopseaua nu s-a ciobit deloc nici macar in jurul zgarieturilor mai profunde.

          Comment


          • Pragul ruginește a doua zi după ce l-ai lovit.

            Comment


            • In concluzie, acordati atentie pragurilor. Bagati ceara de cavitati, si rezolvati repede orice lovitura, zgarietura. Altfel, in 3-4 ani o sa arate ca un ciur.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • la mine la aripa fata ,este sarita vopseaua din mai.intr-adevar,sub vopsea nu este tabla,ci se vede ceva argintiu.oricum inca nu se vede urma de rugina
                totusi toamna asta vreau sa aduc la starea initiala

                Comment


                • Am crezut ca a fost sters threadul. Las' ca il resurscitez eu. Incep cu precizarea ca imi asum raspunderea pentru neglijenta, trebuia sa intervin acu un an. Am o intrebare: se poate rezolva pe garantie? Trebuie luat in considerare fisura din bara...un vecin grabit sa scoata masina. Azi am observat pata, rezolvarea rapida a fost sa dau cu un spray gresant, dupa ce am sters cu o carpa.
                  Sa nu va vad ca comentati urat despre masina mea...chestiile cu rugina......ca asa e la toate....
                  Attached Files
                  Last edited by Oti; 4 February 2017, 20:35.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Agresiune din exterior a vopselei, nema garantie.

                    Comment


                    • E varianta cheala, e buna la banii ei. Iti faci treaba inca cativa ani fara mari probleme
                      Incearca sa mergi la dealer sa vezi ce zice.
                      In mod normal nu are nici o treaba plasticul fisurat cu tabla. Ii mai ameninti cu OPC-ul daca nu vor.

                      Comment


                      • Oricum ma duc pe acolo....sa vad daca fac rost de niste vopsea
                        Cred ca o fac in regie proprie, tot aveam de gand sa repar bara primavara asta. La fel am zis si primavara trecuta.....dar nu aparuse pata. Acu o sa dau jos bara si am sa o vad pe Andreea Marin cu surprize...surprize....Stiu ca trebuie sa fiu pregatit cu toate solutiile posibile, impotriva ruginii.
                        5 kile de vopsea ajung? Ma duc la baieti sa deschid usa cu capu......am invatat de la Dragnea....atentie...pamflet.
                        Last edited by Oti; 4 February 2017, 20:47.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Originally posted by Oti View Post
                          ...Am o intrebare: se poate rezolva pe garantie? Trebuie luat in considerare fisura din bara...


                          Originally posted by mr.K View Post
                          Agresiune din exterior a vopselei, nema garantie.
                          Exact. Vor zice ca e factor extern si nu defect acoperit de garantie.
                          Pamflet: E Dacie, frate, ce pretentii sa ai?

                          Comment


                          • Evolutie rugina din 2013-2017, masina e din 2005.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Acu si tu , te lauzi cu "cadavrul". Vreau sa visez la vremuri bune.....si asa fica-mea vrea una rosie, care sa miroasa frumos, cum este masina colegei de clasa Clara, ghici ce masina? Numai tata de fata care joaca NFS sa nu fii...
                              Last edited by Oti; 4 February 2017, 21:59.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Asa e la Dacie. Bine, si la VAG si la BMW dar cei cu vag si bmw nu pun poze pe forum cu rugina de pe supercar-ul lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google