Procedură învaţare ECU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se pot reseta o parte din parametri cu ddt dar cu interfata CLIP sau clona-CLIP

    Comment


    • Originally posted by adrian22 View Post
      Se poate reseta ecu cu ddt2000 ? Multumesc.
      depinde ce intelegi tu prin resetare...
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Asai......defapt nu am inteles ce vreau
        Am GPL si am auzit ca ecu isi uita timpii adaptivi si trebuie resetat la setarile din fabrica........sa ma lamurasca si pe ine cineva...

        Comment


        • Ideea e simpla, iti recomanda chiar si producatorul instalatiilor de gpl: la un numar x de km facuti pe gpl, trebuiesc parcursi un numar y de km pe benzina...
          "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
          Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

          Comment


          • cu clipul merge, am si postat procedura ceva pagini mai in urma,cu ddt-ul nu stiu daca merge.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Poate se gaseste un profesor in ddt2000 sa ne invete si pe noi sa mai stricam cate ceva.......

              Comment


              • Probabil asta cautati
                Attached Files
                ECUFix
                Please don't visit my homepage!

                Comment


                • da, aia e
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • este vorba de fuzzy logic. pe scurt, ecu are o mapa standard, pe care o ajusteaza in functie de sofer.

                    principiul este valabil si la echipamentele de procesare numerar, care se "invata" cu dimensiunile de bancnota prin proceduri software. dupa invatarea "standard", masina , in timp, isi va mai ajusta acei parametri, pe baza "experientei". daca se schimba tipul de bancnot(euro, hartie, in loc de lei, pe plastic), masina va functiona defectuos sau deloc.

                    din punctul meu de vedere are sens, si am folosit procedura de "idle" cand am schimbat corpul clapeta cu cel marit. efectul a fost un demaraj mai lin, datorat corelarii mai fine a pozitiei clapetei. nu a fost doar placebo.

                    Comment


                    • Originally posted by adrian22 View Post
                      Asai......defapt nu am inteles ce vreau
                      Am GPL si am auzit ca ecu isi uita timpii adaptivi si trebuie resetat la setarile din fabrica........sa ma lamurasca si pe ine cineva...
                      mai multe detalii , ca si eu vreau sa resetez ecu benzina...am gpl
                      sigpic

                      Comment


                      • Salutare ,

                        Stie cineva cum se reseteaza parametrii ecu la valorile de fabrica cu DDT ?
                        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                        sigpic

                        Comment


                        • uite o poză, ştii, te conectezi bulina verde, ecran services particuliers
                          reinitialisation, tous les apprentissages, OK, asta e tot, controlezi înainte şi dupa resetare valorile

                          Am presupus ecu EMS3132 logan1ph1 mot k7j 1.4 8v
                          Attached Files

                          Comment


                          • Multumesc !
                            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                            sigpic

                            Comment


                            • Si dupa reinitializare ECU trebuie static test cu GMV viteza mica si mare + rezistenta aeroterma?

                              Multumesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google