Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conti, si da sunt colegi care lucreaza acolo

    Originally posted by aris86 View Post
    In 2013, mcv cu rulota dupa el s-a rasturnat in sant pe A2. Dauna totala, airbag-urile nu s-au declansat.
    pentru evenimente de roll dacia nu are protectie
    Last edited by dadan; 23 September 2016, 16:58. Reason: Automerged Doublepost
    RTFM

    Comment


    • Inca sunt persone care nu vor sa accepte ca Dacia este o masina fiabila si de aici vine tot balciul asta
      Eu m-am satura sa mi se spuna ca tin firma Dacia in brate
      Asa ca imi vad linistit de rajnita mea cu motor de drujba
      P.S
      Majoritate pieselor electronice si mecanice sunt fabricate de aceeasi producatori care echipeaza mare majoritate a masinilor de pe piata


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Majoritate pieselor electronice si mecanice sunt fabricate de aceeasi producatori care echipeaza mare majoritate a masinilor de pe piata
        Doar ca la alte standarde. Totul tine de buget.

        Comment


        • @mr.K te contazic
          La S class din 2006 am schimbat 6 calculatoare (de confort si de injecie)
          Am intrebat la reprezentanta cate calculatoare are sa stiu cat mai am de schimbat
          Au zic ca pe confort cam 30
          Asa ca zic merci ca loganul nu are asa multa electronica



          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Dacia chiar este fiabila, si nu as avea de ce sa afirm asta daca nu ar fi adevarat, cel putin din punctul meu de vedere. Pentru conditiile de exploatare, nu am avut absolut nicio problema serioasa cu masina. Ca a fost blocul de lumini din lot cu defectiuni si contactul la fel, este partea a doua, le consider minoritati, care oricum au fost rezolvate pe garantie.

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              @mr.K te contazic
              La S class din 2006 am schimbat 6 calculatoare (de confort si de injecie)
              Am intrebat la reprezentanta cate calculatoare are sa stiu cat mai am de schimbat
              Au zic ca pe confort cam 30
              Asa ca zic merci ca loganul nu are asa multa electronica



              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Si cate calculatoare de confort are Loganul si dupa cat timp se schimba? Asta, ca sa poti face o comparatie calitativa, cu piesele facute de acelasi producator.
              Un capat de bara nu puteai compara...in liga asta joaca Dacia.
              Last edited by mr.K; 25 September 2016, 10:36.

              Comment


              • pentru unitatile de control airbag nu se folosesc standarde sau calitati diferite fata de alte masini si tind sa cred ca si la alte componente este la fel...toata chestia tine de complexitatea produsului... de ex unitatile de control airbag se produc in aceiasi fabrica cu cele pt bmw seria 7 adica in Timisoara(va dati voi seama din poze care sunt pentru dacia)
                Attached Files
                RTFM

                Comment


                • Ce ai pus tu nu este niciuna pentru dacia....

                  Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Platforma de la Renault are multe configuratii/ populari....

                    Sent from my SM-T310 using Tapatalk
                    RTFM

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      In 2013, mcv cu rulota dupa el s-a rasturnat in sant pe A2. Dauna totala, airbag-urile nu s-au declansat.

                      O intrebare, poate stupida dar totusi, pasagerii fata au avut centura pusa(amandoi)??

                      Din ce stiu eu airbarg-urile la Logan nu se declanseaza daca nu ai centura pusa.
                      Last edited by plasStik3; 25 September 2016, 23:50.

                      Comment


                      • Originally posted by GFN View Post
                        Am patit cand lichidul este mai scazut in vas sa nu stropeasca din prima dar dupa cateva secunde s-a amorsat pompa si a inceput sa spriteze.
                        Eu zic ca asa ceva ar rezolva problema adica o supapa de sens pentru lichid de parbriz, si Bombardierele(metrourile) au asa ceva ca sa nu se dezamorseze circuitul.
                        Am rezolvat problema dezamorsarii circuitului de la stropitoare prin montarea acelei supape de sens .
                        Attached Files
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • Am avut eu centura pusa. N-are nicio legatura. Stiu pe cineva care la un impact frontal, singur in masina s-au activat ambele airbaguri. E cu atat mai stupid sa fie declansarea conditionata de purtarea centurii. Dupa ce ca n-ai centura sa nu se deschida nici airbagurile?

                          ..........
                          Originally posted by plasStik3 View Post
                          O intrebare, poate stupida dar totusi, pasagerii fata au avut centura pusa(amandoi)??

                          Din ce stiu eu airbarg-urile la Logan nu se declanseaza daca nu ai centura pusa.
                          Last edited by Fanez; 26 September 2016, 01:52. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Se pare ca problema de proiectare a furtunului de evacuarea gazelor nu a fost rezolvata la modelele mai recente... încă curge bine.... După 3500 km e o pata destul de mare pe furtun și capac

                            Comment


                            • Fanez dao,,,au dreptate...este o metoda de selectie naturala excelenta (in perioada 2000-2008 in SUA aproape 280 oameni au murit pentru ca n-au avut centura dar s-a declansat airbag-ul). Airbagul este complementara centurii. Adica...centura te tine sa nu te deplasezi prea mult...iar airbag-ul sa nu tai cu moaca de volan. Dar daca te deplasezi prea mult (aka n-ai centura)...viteza cu care se umfla airbag-ul poate sa fie mortala.
                              Si la logan 1, cele doua airbag-uri sunt doar pentru accident frontal

                              Comment


                              • la dacia nu cred ca se conditioneaza declansarea airbagului de statusul centurii, doar pentru masinile mai scumpe se conditioneaza anumite ajustari de timpi de declansare... la dacia se completeaza functionalitatea cu enervantul buzzer pentru seat belt remeinder... ca sa se asigure ca se poarta centura - centura este obligatorie prin lege
                                RTFM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google