Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O fi offtopic nu o fi nu stiu unde sa intreb. Ma tot gandesc de ceva vreme la un compresor, merita sa dau banii pe unul? Pe o parte ma gandesc ca nu o sa am nevoie de el ca oricum sunt benzinarii peste tot unde poti sa umflii rotile, dar pe de alta parte ma gandesc ca nu se stie niciodata. Un sfat ceva?

    Comment


    • Stai linistit Mihai.
      Citez din ceea ce am platit eu:
      ,,In contul IBAN al beneficiarului: RO97 BRDE 450S V010 4184 4500
      Moneda platii: RON
      Suma: ......
      Data platii: ....
      Beneficiar: RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL

      Comment


      • GoDYX, cam cate sute dă mii dă ieuro costă un compresor d-asta, de nu-ti da pace in ganduri si te tine pe loc in a-ti alege drumul cel drept pe care trebuie sa pasesti in viata?
        Last edited by vitriol; 27 September 2016, 14:36.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • @GoDYX joi la Lidl : compresor, redresor , cric crocodil de 2T, capre, stativ de roți și multe altele
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Compresoarele astea de prin magazine par cam de unică folosință, foarte fragile.Mai bine îți iei o pompa si ești mai sigur.Eu îl am pe cel care a venit mașina cu el dar nici nu l-am desfăcut din cutie să văd dacă pot doar să unflu roata sau trebuie să montez si recipientul cu sulutia aceea de astupat găurile din anvelopa.

            Comment


            • Originally posted by GoDYX View Post
              O fi offtopic nu o fi nu stiu unde sa intreb. Ma tot gandesc de ceva vreme la un compresor, merita sa dau banii pe unul? Pe o parte ma gandesc ca nu o sa am nevoie de el ca oricum sunt benzinarii peste tot unde poti sa umflii rotile, dar pe de alta parte ma gandesc ca nu se stie niciodata. Un sfat ceva?
              E bine sa-l ai in portbagaj, nu stii cand ai nevoie(poate faci o pana si descoperi ca rezerva e dezumflata, sau ai o roata care pierde presiune lent si o mai umfli putin pana ajungi la vulcanizare). Nici nu costa foarte mult, gasesti si la preturi sub 100 lei.

              Comment


              • Pompa e sfanta , doar ca trebuie sa faci putin efort.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Eu folosesc asa ceva: https://www.amazon.co.uk/Ring-RAC610...r_1_18&sr=8-18
                  Ma multumeste pe deplin.

                  Comment


                  • Eu am la Opel compresor original si baga destul de bine.
                    Fata de un compresor din comert la 40-50 de lei e diferenta enorma.

                    A dus o roata de la 1.5 bar la 2.2 bar intr-un timp rezonabil.
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • Originally posted by GoDYX View Post
                      O fi offtopic nu o fi nu stiu unde sa intreb. Ma tot gandesc de ceva vreme la un compresor, merita sa dau banii pe unul? Pe o parte ma gandesc ca nu o sa am nevoie de el ca oricum sunt benzinarii peste tot unde poti sa umflii rotile, dar pe de alta parte ma gandesc ca nu se stie niciodata. Un sfat ceva?
                      Pompa de picior e sfanta. Gasesti pe la 25 - 30 de lei. Nu ocupa mult spatiu. Compresoarele sub 150 de lei sunt de unica folosinta (am avut eu). Pe de alta parte pleci… lasi masina in parcare… vii dupa cca 2-3 ore si o gasesti pe janta (am patit-o). Nu poti merge la benzinarie, ptr. ca nu poti da roata jos… deoarece labagiii de la vulcanizare au strans prezoanele cu ciocan pneumatic (am patit-o, am rupt o cheie in cruce incercand)! Solutia? Pompa si hai pana la prima vulcanizare...

                      Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        @GoDYX joi la Lidl : compresor, redresor , cric crocodil de 2T, capre, stativ de roți și multe altele
                        "Ii" bun de ceva compresorul? Poate spune cineva care la folosit mai intensiv?
                        Vreau sa aleg in "liniste calea cea dreapta", in ultimul timp nemtii de la Lidl au schimbat chinezoiul si aduc numai rahaturi de bazar.

                        Mi-am adus aminte ....inca o intrebare.
                        Eu am gasit la Lidl, la super pret, varianta de cric (telescopic) hidraulic, nu crocodil, nu stiu cum sa-i zic, are capatul cilindru cu diametrul de 3cm.
                        Ma tot frec la ceafa, nu stiu unde sa-l bag sub masina. Mi-e frica sa nu gauresc tabla.....nu are o talpa , ceva de fixare, sa pun o pana de lemn? Poate pune cineva o poza cu sageti indicatoare unde este pozitia ideala de fixare?
                        Sa fac o piesa in care sa intre muchia pragului? mie frica sa nu sara de pe cric masina.
                        Last edited by Oti; 27 September 2016, 17:40. Reason: Automerged Doublepost
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • E asta

                          Față de alte chinezisme ăsta chiar e ok
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • E bun compresor, daca nu il utilizezi prea mult timp. Am umflat doua roti la rand de 1 atm la 2,2 si s-a topit intrerupatorul. Am pus altul de la sursa PC-ului.

                            Comment


                            • Te tine foarte mult daca nu-l folosesti deloc. I-ai dat si lui o pauza intre roti? Era un contact imperfect.

                              Ma enerveaza uneori zgomotul care se aude cand schimb vitezele si distanta lunga intre trepte. Asa "face toate"?

                              Comment


                              • La 1,2 e din fabrica asa![emoji4]
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google