Probleme Motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Motor

    am dacia logan 1,6 benzina 90 cp si am urmatoarea problema. CIND MERG CU MASINA SI SUNT TREAPTA 2 a 3 si am la turatia de 1200 rotati si acceleraz tinde sa se opreasca , este ca o intrerupere dupa ce creste turatia la aproape 2000 nu mai face nimic merge normal. exemplu sunt tre. 2 si am 20 km/h si accelerez tinde sa se opreasca cam o secunda si creste turatia la 1800 si nu mai face nimic merge normal numai daca sunt cu turati motor intre 1200-1600 ce pot sa fac sa nu se mai intimple sau de la ce estein rest motorul merge normal.
    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
    http://searchme71.blogspot.com/

  • #2
    De cat timp ai permis?

    A normal sa facă asa atâta timp cat mergi subturat. Motorul nu are nimic.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Curata clapeta de acceleratie.

      Comment


      • #4
        incearca cu alta bobina/fise. e din aprindere cred.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          Fratilor, păi cu a III-a la 1200ture vrei sa fuga de sub tine!
          sigpic

          Comment


          • #6
            poate sa fie si motorasul de relanti sa nu mai compenseze aerul...

            Comment


            • #7
              in mod uzual benzinarele au un moment undeva sub 2000rpm unde isi dau in nas in subturare, dupa ce trec de 1800-2000, merg normal. pt ca nu mai sunt subturate
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Originally posted by MihaiiahiM View Post
                Fratilor, păi cu a III-a la 1200ture vrei sa fuga de sub tine!
                Mihai, incearca sa te abtii de la comentarii, daca nu poti sa-i dai omului un sfat. Intrebarea a fost pusa de un prieten de-al meu, caruia i-am imprumutat contul ca sa isi rezolve problema cu masina. Eu am 1.5 DCI ... puteai sa vezi repede, daca erai putin atent la detalii si nu stateai sa intrebi de cand are omu' permis. Iti spun eu... are permis de mai multi ani, decat ai tu acum. Si daca a pus o intrebare, inseamna ca are o problema, care pana acum nu a existat. Multumesc pt. intelegere si sper ca nu incepem o polemica ''academica'' amandoi acum. Cu stima, search_me71
                In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                http://searchme71.blogspot.com/

                Comment


                • #9
                  Imi cer scuze! Si totusi...motorul are o problema sau e normal sa facă asa?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    pe calculator scrie .DF 352 circuit antidemaraj si DF 272 circuit linie codata.
                    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                    http://searchme71.blogspot.com/

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google