My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte bine ai iesit la casco

    eu de abia acum, dupa 7 ani am reusit sa am un casco cat de cat decent, 196 euro/an. e drept, am si apelat frecvent la serviciile lor

    Comment


    • O usa are 2 infundaturi, bara spate e zgariata intr-un colt. Voi apela si eu la serviciile lor.

      Comment


      • 3 ani de cand am intrat efectiv in posesia masinii si 19379 km parcursi

        Comment


        • Multi ani și km înainte. Sa-i tot dai bice la masina.

          Comment


          • Mersi Razvan!
            La fel iti urez si tie!

            Comment


            • Sa mai "revergorez" putin topicul: in weekend am trecut de 21 000 km. Modificari de ordin estetic/functional nu am mai adus masinii, dotarile pe care le am imi sunt suficiente. Ma tenteaza niste boxe mai bune, eventual adaugat ceva in polita spate, studiez problema, o sa vb si cu cineva in domeniu si apoi voi lua decizia. La fel de bine poate ramane sistemul stock, insa daca se iveste o ocazie/oportunitate nu voi zice nu.

              Masina ruleaza foarte bine, soferul o cam ia la fuga (pe unde poate si el), in rest, in limite legale. Consum de 6,8% pe ultimii 6161 km, la o viteza medie de 46,8km/h.

              Am cumparat stingator nou (600 ml), cel din dotarea masinii expirase si, din cauza ca am auzit la TV ca e nevoie de bani la buget, iar politia cauta nod in papura, am zis ca n-are rost sa ma complic. Cost: 29 lei, cu valabilitate de 39 luni, de la Norauto. Au si trusa auto Vesta, 37,70 lei. Urmeaza si achizitionarea ei in curand. Am cautat destul si aici am gasit preturi ok.

              Comment


              • Sambata, 25 martie, am cumparat 4 jante originale Dacia, et 40, pe 15" cu 400 lei setul, de la un baiat de pe olx. Le-am cautat ceva, cam 1 an de zile ca voiam sa le iau in zona aceasta de pret. Multumit de achizitie si de interactiunea cu vanzatorul, cu care voi colabora in viitor in caz ca voi avea nevoie de anumite sfaturi/piese etc.
                Ieri le-am montat pe masina, impreuna cu anvelopele de vara.
                Attached Files

                Comment


                • Brida aia de pe mijlocul rotii la ce foloseste?

                  Comment


                  • Este antifurt pt capace. Am gaurit capacele pe mijloc si le-am prins cu surub de acel fier.

                    Comment


                    • Aha, inteleg! Inca se mai fura capace?!

                      Comment


                      • Cand le-am montat, in 2013, se furau. Asa ca nu am vrut sa ma risc, chiar daca aveam si am casco.

                        Comment


                        • Eu am montat antifurt la capace, după ce mi le-au furat în decembrie 2014, cu 4 zile înainte de crăciun. Merita antifurtul.

                          Comment


                          • Daca este inbus in capul antifurtului e doar sa fie acolo,eventual sa nu sara capacele.Dar mai bine ceva decat nimic.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • E un inbus mai rotund. Oricum, nu cred ca ar fura careva un capac gaurit.

                              Comment


                              • Pentru o "doza"cred ca se fura orice.
                                Last edited by micutzu666; 2 April 2017, 08:44.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google