Filtru De Aer MANN- Reduce Demarajul !!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Hirayama View Post

    Nu uita ca tu ai facut off topicul pe topicul de viteza maxima; tu ai inceput discutia
    Eu cred ca tu minti si-mi aduci acuzatii nefondate; asta in cel mai fericit caz. Uite aici dovada cu postul care a inceput discutia despre filtre, pe topicul cu viteza maxima la 1,6 si pe care eu le-am mutat aici, la sugestia ta (oricum as fi facut-o; sunt dusmanul nr. 1 al off-ului)
    Originally posted by Kojak View Post
    Hirayama, ce filtru de aer de calitate recomanzi? Eu am tot pus de origine pana acum, cred ca-s facut de Mann. Parca o data am pus de la Knecht, dar nu am sesizat difernete.
    Si a mea e duce in 170 fara probeleme in palier, dar 180 doar la vale si eventual cu vant din spate.

    Si postul tau, off topic, care a urmat.

    Originally posted by Hirayama View Post
    Eu cu Mann parca mergeam cu parasuta deschisa dupa mine....am un video in care ating 180 cu Mann dar mai greu...
    Cel mai bine ma simt cu Mahle, dintre toate incercate ( Mann mi sa parut cel mai prost chiar si purflux e mai bun ca Mann..)

    Insa pt mers batranesc/obisnuit e ok si mann......nu e nevoie sa te inflamezi cand nu-ti convin raspunsurile, eu spun deschis ce am eu, nu fac secret din asta - sa nu intelegi ca indemn sa faca careva ca mine, poti pune si ciorapi de dama ca filtru, e chiar fain....
    Esti tendentios; nu s-a inflamat nimeni.
    Tu ai spus niste pareri, in spatiul public, eu ti-am cerut sa argumentezi si asta e. Daca acceptam sa nu aceste argumente aduse de tine in sustinerea ideii conform careia Mann face filtre de rahat, e alta poveste.
    Si daca nu ai dreptate, nu te impusca nimeni; suntem pe un forum, totusi.
    Deci, mai usurel si mai ales mai responsabil, te rog.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Daca aerul ar fi curat si n as mai pune deloc filtru ar merge mai bine la xxx km/h???
      Normal ca da.

      Comment


      • chiar daca n-ar fi aerul curat "trage" mai bine fara filtru. o vreme ...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • *De data asta, eu am inceput offtopicul, recunosc.
          Desi am avut si eu cu Hirayama in trecut contre, de data asta chiar n-are nicio vina, dincontra a fost amabil si mi-a raspuns punctual la niste nelamuriri de natura "offtopic". Chiar apreciez promptitudinea si argumentarea raspunsurilor.
          In cazul in care a primit cartonas ptr. "speta" asta, sunt dispus sa-l incasez eu si sa-i fie lui anulat.
          Asa ca domnilor...Iancu si Hirayama, hai sa mai desfacem o bere ca tot avem 3 zile libere in fata!

          *Desi nu pare, asta e printre putinele mele posturi "sincere".
          Last edited by Kojak; 12 August 2016, 21:50.

          Comment


          • Originally posted by Costi-bc View Post
            chiar daca n-ar fi aerul curat "trage" mai bine fara filtru. o vreme ...
            Doar o vreme?? why?

            Comment


            • pentru ca dupa aia se "duce" motorul. praful ajunge in camera de ardere si incepe sa zgarie segmenti, scaune supape , etc.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Da scuze mi am dat seama ca intra mizeria si se aduna.

                Uhh

                Comment


                • Am schimbat si eu azi filtrul de aer Mann dupa aproape 19.000 km. Era vai de mama lui, plus ca se si rupsese hartia un pic, dar, curat dupa el.
                  Nepunand altceva in trecut in afara de Mann si de origine, am montat un Mahle LX773 de 40 lei, fabricat in Austria.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google