Compatibilitate Kit Ambreiaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Compatibilitate Kit Ambreiaj

    Buna ziua doresc sa cumpar kit de ambreiaj pentru logan 1.5 dci din anul 2005

    as dori sa il iau de pe internet ca e mult mai ieftin decat la mecanici si alte prostii acuma problema e, cum iau kitul de ambreiaj care sa imi fie bun la masina ? am incercat sa caut pe internet anumite tipuri de kit de ambreiaj si am gasit anumite modele dar nu se potriveste cu ceea ce imi spune in talon


    motor tip: K9k-k7
    tip varianta: SD/LSDJJ/Logan

    Ma puteti ajuta cu niste recomandari pentru kitul de ambreiaj ? Eu m-am gandit la acestea dar nu stiu daca sunt compatibile daca imi puteti da niste recomandari aici sau pe privat ar fii super

    Va multumesc






  • #2
    Vrei sa iei de pe site-ul asta? Nu de alta dar am luat filtru habitaclu de Logan "cica" si mi-au dat filtru de nush ce Renault. Nu se potrivea de nici o culoare. La kit-uri de ambreiaj nici nu vreau sa ma gandesc .
    Ia legatura cu DaciaShop de pe forum.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      am trimis un mesaj, am cautat pe internet si numa ei imi sar in fata, oriunde caut altundeva nu gasesc nimica, iar decat sa dau 10 milioane pe un kit de ambreiaj ... mai bine stau si imi dau cu firma in cap de ce nu mi-am luat mercedes sau altceva

      Comment


      • #4
        10 milioane e cu manopera cu tot (la dacia) sau numai chitul ?

        Comment


        • #5
          Am fost ieri sa ma interesez la service cat costa sa schimb kit-ul compet de ambreiaj si am ramas perplex - 750 ron kit-ul + 350 manopera . Mi-au spus ca daca gasesc in alta parte kit-ul mai ieftin ei imi iau doar manopera asa ca am cautat pe net si am gasit asa ceva si nu stiu daca se potriveste caci as face o economie de 450 de lei . Logan-ul meu e din 2007 , 1.4 mpi , LSDAE , tip motor K7J-A7. Multumesc si astept cu nerabdare un raspuns !

          Comment


          • #6
            Daca ai fost la reprezentanta, vezi ca daca nu iei si kit-ul de la ei, iti dau garantie doar la manopera (gen au uitat sa stranga vreun surub sau etc...). Daca ai cea mai mica problema, iti vor spune ca nu stim domne' de unde ai luat tu kit-ul....este de la kit, etc...
            Subiectul l-am dezbatut si eu cu ceva timp in urma cu un prieten care lucreaza la reprezentanta...
            Recomandarea mea (de amator) este sa cauti un service care sa fie ok atat la manopera cat si la piese si sa termini povestea. Orice s-ar intampla dupa, nu stiu frate....de la voi sunt piesele, voi le-ati montat....
            Eu mi-am luat kit original si instant cum am ajuns la service mi-au spus ca imi dau garantie doar ptr manopera....(cu care te stergi....) ptr ca ofera garantie 2 ani (parca) doar daca iei tot de la ei....
            Iar faza cu hai sa demonstram de ce s-a stricat.....service-ul iti va spune ca din cauza piesei, producatorii iti vor spune ca nu a fost montat corespunzator....asa macar discuta direct ei intre ei...

            Comment


            • #7
              Am fost la o fosta reprezentanta care acum e multimarca si sunt hotarat , 750 nu le dau pe kit. O sa-l cumpar pe acela original cu 300 si ma duc la alt service mai dau 300 pe manopera si am facut o economie de 500 lei .

              Comment


              • #8
                Dupa ce piesele la Logan sunt foarte mici...te zgarcesti la o piesa care conteaza foarte mult!

                Comment


                • #9
                  750 e pret mic? valeo sau luk gasesti pana in 300 de lei... manopera zi chiar 300 desi e posibil sa gasesti mai ieftin... la reprezentanta se stie ca e exagerat... e totusi logan vechi...

                  Comment


                  • #10
                    eu nu faceam referire la reprezentanta
                    Am venit cu recomandarea sa achizitioneze si kit-ul de la acelasi service multimarca la care merge (majoritatea service-urilor aduc si piese).

                    Comment


                    • #11
                      pai se pare ca e fosta reprezentanta...750 e parfum... ce sa zic, se pare ca au ramas cu preturile de la reprezentanta

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google