Imi curge apa in portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Kojak La "masinile straine" cum se prezinta extractoarle astea de aer, d.p.d.v. al amplasarii?
    La logan 2, sunt dispuse la fel ca si la 1?


    La MCV II sunt pe lateralele mașini ca la Logan I.
    La Sandero II și Logan II sunt în spate sub stopuri.

    Modelul e diferit, are capac pe exterior.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Si eu am mai de mult timp problema cu ceva apa in portbagaj in "buzunarul" din dreapta. MEreu dupa o ploaie gaseam acolo putin umed si am tot amanat. Azi am luat la cercetat si am observat, cu stupoare, ca dupa ce masina a avut o reparatie la aripa dreapta spate acum cativa ani, idiotii de la service au uitat sa mai puna un fel de "dop" acolo,e vorba de gaura din poza:

      Am pus ceva provizoriu acolo dar nu asigur etanseitate buna, daca torn cu o stical pe afara intra apa. Exista de cumparat acea garnitura/dop sau ce e? Ce rost are de fapt gaura aia?!

      Comment


      • In caz ca cineva nu si-a gasit rezolvarea in situatiile postate pana acum, dar a avut rabdare sa citeasca pana aici, va expun si eu o sursa de apa pe partea dreapta, in portbagaj. La un Logan faza 3, problema era din incinta busonului de la rezervor. Sunt doua gaurele acolo. In cea de sus, este infipt un mic amortizor de cauciuc, cu rolul de opritor/distantier pentru clapeta rezervorului. In gaura de jos, ar fi putut fi inca un cauciuc.. dar nu e. Am facut proba cu apa si s-a confirmat instantaneu. Rezolvarea e cat se poate de simpla.. cauciuc sau silicon sau ce mai are omu' la indemana. Nu recomand mutarea distantierului de cauciuc, din gaura de sus in cea de jos. La loganul meu vechi, mi-a fost rupt acel banal cauciuc. Am facut rost de unul nou si n-am reusit, in nici-un chip, sa-l strecor prin gaurica aia.

        Comment


        • logan faza 3? din pacate, nu exista. Poate esti mai explicit cu tipul masinii, poate logan 2 faza 1, sau logan 2 faza 2?
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Ok, este vorba de un logan din 2015. Am presupus ca, fiind complet diferit de celelalte , este faza 3. In fine, cine are acele gauri, poate verifica si acolo..

            Comment


            • E X52(Logan II) ph1 și e de aproape 6 ani pe piață.

              Opritorul ăla de cauciuc e în dublu exemplar, alea nu ies decât dacă tragi de ele
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google