MCV DE LA 5 LA 7 Locuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    diferenta la geamuri pe exterior,sint plasticele alea mici cit o fisa de 50 de bani

    toate piulitele in care se prinde bancheta si centurile sint montate din fabrica si pe varianta cu 5 locuri
    -in legatura cu arcurile nu cred ca e vreo diferenta,nu au schimbat ei la logan camioneta fata de logan berlina ,nici la duster camioneta nu au arcuri lamelare
    -scopul nostru e sa ne bucuram cit putem de masina asta incapatoare
    -parerea mea e ca la noul logan mcv spatial interior, cit si haionul lasa de dorit
    -eu o folsesc ca si masina de familie si ca o masina utilitara cind e nevoie
    Last edited by adi xxl; 14 October 2016, 17:52. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #17
      nu trebuiau arcuri lamelare, e destul ca alea spiralate sa fie mai tari la variantele cu 7 locuri. caz concret, lodgy/dokker, au arcurile mai tari decat loganul, desi au aceeasi punte si arcurile de logan arata la fel ca alea de lodgy/dokker. dar sunt altfel tratate. arcuri lamlare pui cand ori nu te intereseaza confortul, ori cand greutatea pe punte depaseste 800-1000kg si vrei o solutie ieftina.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #18
        e posibil ! eu am mers cu un logan cu 7 locuri din fabrica si nu am simtit vreo diferenta la gropi fata de asta cu 5 locuri,acum depinde si de cit ai pus greutate pe ea, si cit sunt de obosite arcurile

        Comment


        • #19
          Te uiți la arcurile de la mașina ta și poate mai ai punctele de vopsea. Apoi te uiți la un MCV 7locuri și cauți punctele de vopsea, vei avea surprize.

          Idem pentru orice model Dacia/Renault

          Mic exemplu:
          Logan II 1,2 euro6 spate portocaliu-albastru,
          Logan II TCe Euro5 spate portocaliu-alb
          arată la fel, distanța anvelopă aripă, dar încărcarea e diferită
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            adi imi poti spune de unde ai luat bancheta si centurile la banii aia? si eu caut de mult dar nu am gasit la preturi accesibile

            Comment


            • #21
              asa e, preturile la banchete sunt exagerate,eu am cautat pe olx anunturi in care erau mcv pt. dezmembrat si dupa citeva telefoane am gasit
              -e mai simplu asa pt ca iti da si centurile si prinderea banchetei ,gasesti masini asa nu numai de la parcuri de dezmembrari unde cer exagerat de mult
              -cauta in anunturi si daca nu are specificat ce varianta e cu 5 s-au cu 7 locuri
              uitate pe geamurile alea mici din spate daca au plasticile alea mici rotunde, daca le are e cu 7 locuri

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google