Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NDL-ule, nu se va mai schimba ceva in favoarea fumatorilor, treaba e ireversibila pe toata planeta, cel putin partea civilizata. Gadneste-te cate donatii au facut in USA firmele tutungiste, si tot degeaba, Congresul a decis altfel. Sau cum au disparut de la TV reclamele la tigari. Cat de afectata era doar F1, unde bugetul unora precum Ferrari depindea de Marlboro, Benetton de Mild Seven, Williams de Rothmans, McLaren de West...
    Au suspendat circuitul de la Spa Francorchamps ca belgienii nu acceptau reclamele la tutun, aia s-au tinut tare si n-au cedat, asa ca dupa o perioada, au gazduit iar F1, ca e prea fain traseul.

    Viitorul apartine nefumatorilor. Bine, noi nu-l mai prindem.

    Zi merci ca ai inca voie sa fumezi la tine in balcon.
    Last edited by mr.K; 22 October 2016, 18:30.

    Comment


    • Sa se interzica fabricarea produselor din tutun si s-a rezolvat problema. Dupa aia interzicem basitul... pardon, flatulentele si rezolvam problema cu incalzirea globala. Dupa aia interzicem folosirea curentului electric intre orele 22.00 si 05.00 si rezolvam problema cu natalitatea scazuta. Extrem de simplu, doar ca nu se vrea.

      (...cred c-am luat-o pe urma lui Seba cand se enerveaza )

      Comment


      • Aveti idee daca merg scaunele de Duster pe Logan 1 ph1?

        Comment


        • ar trebui sa mearga, din moment ce dusterul are interior de logan. dar nu lua 100% de bun ce spun, ca n-am amsurat. presupun doar in baza unor asemenari evidente intre interioarele celor doua masini.

          fanez: nu-i ok sa interzici fabricarea produselor din tutun, ca unii vor sa fumeze. da, trebuie sa fumez in asa fel incat sa nu-i deranjez pe nefumatori (localuri cu zone separate) sau la mine in casa, dar si asta e discutabil, daca deasupra (vb de cazul meu, ca stau la bloc) stau nefumatori si ii afum si aia ma atentioneaza, trebuie sa fac cumva sa nu-i mai afum. adica e ok ca fac ce-mi place, dar vecinul nu trebuie sa respire fumul meu. asa cum poate nici mie nu-mi convine ca vecinul fumeaza 2 pachete de rohnson zilnic, fata de mine 3 tigari si alea kent mentolat. corect?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Seba si pe mine ma deranjeaza ca vecinul de sub mine face aproape in fiecare seara gratar...in timp ce sotia ma imbuiba cu salata. iar eu cand stau la bucatarie si fumez...simt mirosul care iese din hota lui...

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              exact asa am zis si eu de nenorocitii care au venit cu legea antifumat.
              nu vrei, nu fuma, dar eu vreau saloane pentru fumatori unde nefumatorii sa intre cu semnatura ca stiu la ce se expun, altfel, sa stea la nefumatori.
              Normal e sa nu fumezi; anormal este daca fumezi. Fumatul e un viciu asumat voluntar, nu te nasti cu el.
              Oamenii dobandesc si alte obiceiuri care devin vicii si nu cred ca acestia cer ca statul sa le creeze facilitati pentru a-si satisface placerile.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • IancuMIC bautura? inghetata? fast-food? femeiile?

                Comment


                • nici imbracatul nu e normal, e tot un viciu. ne nastem ca orice alt animal, in...goala.
                  arta, masinile, sporturile sunt alte vicii fiindca nu sunt naturale.
                  sunt inventate de om pentru placerea sa, ca si tigarile.

                  Comment


                  • Dap...cu un mic amendament. Fumatul inca nu a dus la decesul/ranirea altor persoane decat la cele viciate. Alcool-ul...hmmm...ziarele sunt pline. Si totusi...

                    Comment


                    • Originally posted by Seba View Post
                      ...nu-i ok sa interzici fabricarea produselor din tutun, ca unii vor sa fumeze. da, trebuie sa fumez in asa fel incat sa nu-i deranjez pe nefumatori (localuri cu zone separate) sau la mine in casa, dar si asta e discutabil, daca deasupra (vb de cazul meu, ca stau la bloc) stau nefumatori si ii afum si aia ma atentioneaza, trebuie sa fac cumva sa nu-i mai afum. adica e ok ca fac ce-mi place, dar vecinul nu trebuie sa respire fumul meu...
                      Problema este mai complexă. Auzeam mai demult într-o emisiune la radio că, dacă într-o scară de bloc cu 10 etaje există un singur locatar fumător care fumează doar în casă, s-a constatat prin măsurători că toate apartamentele din scară erau contaminate la interior cu gudroane provenite de la fumul de țigară „scăpat” pe casa scării la fiecare deschidere a ușii „împricinatului”.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • Originally posted by Cherubino View Post
                        ..., s-a constatat prin msurtori c toate apartamentele din scar erau contaminate la interior cu gudroane...
                        de la un singur fumator intr-un bloc cu 10 etaje. Bune aparate de masura. Unde au gasit ei asemenea bloc? Daca tie ca nefumator iti miroase pe scara blocului a fum de tigara esti in mare pericol. Gudroanele dau navala in apartamentul tau, indiferent ca tu stai la et. 10 si fumatorul la parter sau invers. Eu cred ca gudroanele alea se infiltreaza pe tevile de la calorifere ca au corespundenta.

                        Comment


                        • mai lasati-o dracului de caterinca.
                          astea sunt aberatii. si fumul urca, nu coboara.
                          si chiar si asa, ce fumeaza ala ?! anvelope ?

                          Comment


                          • Caterinca fac eu cand vad la carciuma cum stau afara zgribuliti cu tigara in gura, pe vremea asta tropicala.
                            Nu mai spun de corporatisti, in fata cladirilor de birouri. Ti se rupe sufletul.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              ...Ti se rupe sufletul.
                              Mie chiar deloc, dimpotrivă, îmi unge sufletul
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Mi se rupe sufletul numa' de corporatiste, atunci.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google